Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Brian K. Vaughan’ın Ex Machina Serisi Legendary ile Sinema Yolunda

Brian K. Vaughan’ın Ex Machina Serisi Legendary ile Sinema Yolunda

Y: The Last Man, Pride of Baghdad ve Saga serisinin yaratıcısı Brian K. Vaughan‘ın çizgi roman serisi Ex Machina sinemaya uyarlanıyor ama farklı bir isimle.

The Hollywood Reporter, Legendary Entertainment‘ın Ex Machina film haklarına sahip olduğunu yazdı. Habere göre stüdyo, filmi ana karakter Mitchell Hundred‘ın süper kahraman ismi “The Great Machine” adıyla yayınlayacak. Bunun sebebi de büyük ihtimalle yeni yapımın, Alex Garland‘ın 2015 yılında vizyona giren “Ex Machina” filmiyle karıştırılmaması. “The Great Machine”in senaryosu; Jesse Owens‘ın biyografik filmi Race, Kristen Stewart‘ın başrolde oynadığı “Seberg” ve Keira Knightley‘li “The Aftermath” filmlerinin yazarları Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel‘a emanet edildi.

Brian K. Vaughan ve Tony Harris‘in çizgi roman serisi “Ex Machina“, 2004 yılında DC Comics‘e bağlı Wildstorm etiketiyle yayınlanmaya başladı. 2010 yılına kadar 50 sayısı yayınlanan seri; 11 Eylül‘den sonra New York Belediye Başkanı olan Mitchell Hundred‘ın siyasi kariyerini takip ederken aynı zamanda mekanik cihazlarla konuşma ve komuta etme yeteneğine sahip “The Great Machine” olarak yaşadığı maceraları da konu alıyordu.

İlginizi Çekebilir  Tüm Marvel Filmlerinin Çekim Hatalarını Bir Arada İzlemek İster Miydiniz?

Seri aslında 15 yıldır sinemaya uyarlanmaya çalışılıyordu. New Line, Ex Machina‘nın film haklarını 2005 yılında almış ancak 2012‘de haklar yine Brian K. Vaughan‘a geri dönmüştü. Film haklarını bu kez Legendary Entertainment‘a veren Vaughan filmin yapımcıları arasına katıldı. Senaryosu yazılmaya başlanan filmin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı ise meçhul.