Sinema Haberleri

Brandon Sanderson’ın Kitapları Film Oluyor

brandon-sanderson-cosmere-banner

Zaman Çarkı serisini Robert Jordan’ın ölümünden sonra tamamlayan; Elantris, Sissoylu ve Fırtınaışığı Arşivi serilerinin yetenekli yazarı Brandon Sanderson‘ın tüm kitapları film olma yolunda. Evet, tüm kitapları!

Brandon Sanderson’ın Elantris, Sissoylu ve Fırtınaışığı Arşivi serileri tümüyle Cosmere (Kosmer) serisi adıyla geçiyor. Her alt seri birbirinden bağımsız hikayeler anlatsa da hepsi aynı evrende geçiyor ve uçtan uca birbiriyle bağlantılılar. Bu nedenle tüm bu serilere Cosmere serisi deniyor.

brandon-sanderson

Iron Man 3, Transcendence, Looper gibi filmlerin de yapımcılığını yapan DMG Entertainment, Brandon Sanderson’ın Cosmere serisinin film haklarını 270 milyon dolara aldığını açıkladı. Cosmere serisinin haklarının alınmasının güzel yanı, zaman içerisinde Elantris’ten Fırtınaışığı Arşivi serisine, oradan da Sissoylu serisine geçişler ve atıflar izleyebileceğiz. Filmler tamamlandığında ise elimizde fantastik bir film serisi olacaktır.

cosmere

DMG, film hazırlıklarına erkenden ve hızlı bir şekilde başladı bile. Seriye Fırtınaışığı Arşivi serisinin ilk kitabı olan Kralların Yolu ile başlayacaklar. Pek çok “Saw” filminde yer alan Patrick Melton ve Marcus Dunstan, senaryo için çalışmalara başladı. DMG, bir yandan da Sissoylu serisinin ilk kitabı Son İmparatorluk için ekip arayışına başladı.

Brandon Sanderson da bu anlaşmadan çok memnun. Bu memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi:

“DMG’deki kişiler sadece finansör veya yapımcı değiller, aynı zamanda hayranlar. Tanıştığımız ilk andan itibaren benim Cosmere için olan vizyonumu ve hedefimi anladılar. Ben de onların bu evreni ekrana taşıma konusundaki görüşleri karşısında heyecanlandım.”

Mutlu bir yaratıcı, iyi bir anlaşma demektir. Umarız filmler de en az kitaplar kadar harika olur!

Adı, yaşayan en iyi fantastik kurgu yazarları George R.R. Martin ve Patrick Rothfuss ile anılan Brandon Sanderson’ın iyi bir Magic the Gathering ve FRP oyuncusu olduğunu da belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Episode IX Yönetmeni Colin Trevorrow Filmden Ayrıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu