AYBABTUSinema Haberleri

Blade Runner ve Blade Runner 2049 Arasında Neler Oldu?

Bilimkurgu edebiyatının önemli ismi Philip K. Dick‘in “Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?” eserinden sinemaya uyarlanan Blade Runner, 1982 yılında vizyona girdiğinde hem kafalarda soru işaretleri bırakmıştı hem de 2019 yılında geçen muhteşem bir distopyayı gözler önüne sermişti. Şimdi Blade Runner 2049 adıyla devam filmi vizyona girecek ama kafalardaki sorulardan birisi de şu: Aradaki 30 yılda neler oldu?

Filmin yapımcı firması Warner Bros. aradaki sürede neler olduğunu bizlere anlatmak için bir dizi kısa filmi sundu.

2036: Nexus Dawn

İlk film, Jared Leto’nun canlandırdığı Niander Wallace karakterini bizlere anlatıyor. Filmde, yeni gelecekteki replicantların durumu tartışılıyor. Filmi Luke Scott yönetmiş.

2048: Nowhere to Run

İkinci filmde ise Dave Bautista’nın canlandırdığı bir diğer replicant olan Sapper Morton’ın hikayesini görüyoruz. Bu filmi de Luke Scott yönetmiş.

2022: Black Out

Üçüncü kısa film ise akıllara Animatrix’i getiriyor. Cowboy Bebop animesinin de yönetmeni olan Shinichirō Watanabe tarafından yönetilen anime tarzı kısa yapımda Tyrell Corporation’ın kaderini ve Niander Wallace’ın 2036’da kaldırmayı amaçladığı replicant yasağını görüyoruz. Filmin önizlemesi burada ama tamamını Crunchyroll üzerinden izleyebilirsiniz.

1982 yılında Ridley Scott filmi yönetmişti, şimdi ise yapımcı koltuğunda yine eserine sahip çıkma peşinde. Blade Runner 2049’un yönetmen koltuğunda ise Arrival ve Prisoners gibi filmlerin yönetmeni Denis Villeneuve oturuyor. İlk filmin başrolü Harrison Ford’u yıllar sonra Rick Deckard olarak yeniden göreceğiz.

Blade Runner 2049 filmi 6 Ekim’de vizyonda olacak.

İlginizi Çekebilir  Sin City: A Dame to Kill For Filminden Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu