Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Bird Box Filminin Görünmeyen Yaratıkları İlk Kez Görüldü

Bird Box Filminin Görünmeyen Yaratıkları İlk Kez Görüldü

Son dönemin en çok izlenen fantastik filmlerinden olan Netflix filmi Bird Box‘ın görünmeyen yaratıkları ilk kez göründü.

Josh Malerman‘ın ülkemizde Kafes adıyla yayınlanan kitabından Susanne Bier’in uyarladığı film gerilim dolu sahneleriyle nefeslerimizi tutmamıza sebep oldu. Üstelik filmde insanların üzerine kabus gibi çöken fantastik öğeler de kafalarda farklı düşüncelere sebep oldu.
Bird Box: Görmediğin Kadar Hayattasın

Artık bu yaratıkların neye benzediğini kafamızda tahayyül etmemize gerek kalmadı çünkü filmde olması düşünülen yaratığın konsept tasarımı yayınlandı. SFX Atlas isimli özel efekt stüdyosu, filmin bir yerinde kullanılması planlanan ancak kullanılmayan tasarımı paylaştı.

Filmin yapımcıları arasında yer alan ve başrolde oynayan Sandra Bullock, bu karakterin neden kullanılmadığını şu sözlerle açıkladı;

Korkunç bebek suratlı yeşil bir adamdı. Yılana benziyordu. Onlara dedim ki, ‘Neye benzediğini görmek istemiyorum. Onu odaya getirin ve sahneyi çekelim.’ Sonra kafamı çevirdim ve bana doğru ağzını açmış bağırıyordu. Bir anda gülmeye başladım. Uzun boylu şişman bir bebek gibiydi.

Muhtemelen bu özel efekt ve makyajın üzerine video efektler ve post prodüksiyon dokunuşları eklendiğinde gülünç bir şey olmayacaktı ama yine de bu işi gizemli tutmaya karar vermişler. Böyle olunca her izleyici kafasında farklı bir olgu canlandırabilecekti.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu tasarım gözükse daha mı iyiydi yoksa görünmeyen gizemli bir varlık daha mı iyi olmuş?