Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Bilimkurgu Türündeki Ad Astra Filmine İki Güçlü İsim Katıldı

Bilimkurgu Türündeki Ad Astra Filmine İki Güçlü İsim Katıldı

James Gray’in yeni bilimkurgu filmi Ad Astra, sinema dünyasının iki ünlü ismini bir araya getiriyor.

Brad Pitt ve Tommy Lee Jones, James Gray’in yeni filminde başrolü birlikte paylaşmaya hazırlanıyor.

Eylül ayında prodüksiyonu başlaması planlanan bilimkurgu filmi Ad Astra; Inglorious Basterds, Tree of Life, Moneyball, World War Z, 12 Years a Slave, Fury, The Big Short, Allied gibi pek çok önemli filmde sinema tarihine adını yazdıran Brad Pitt ve “Men In Black” filminde oynamış; Oscar Ödülü, Altın Küre Ödülü, Emmy Ödülü ve Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü kazanmış ünlü aktör Tommy Lee Jones’u başrolüne koyarak güçlü bir çıkış yapma hazırlığında.

Deadline’ın haberine göre New Regency prodüksiyonu Jones’u 20 yıl önce oğlunu (Pitt) Neptün’deki dünya dışı canlıları araştırması için terk eden bir baba rolünde karşımıza çıkartıyor. Roy McBride (Pitt), yıllar sonra babasına ne olduğunu araştırmak için yola düşer…

Gray, son olarak The Lost City of Z filmini yazarak yönetmenliğini üstlenmişti. Yönetmen ayrıca Fringe dizisinin yazarı Ethan Gross ile birlikte Ad Astra’nın da senaryosunda kalem oynatıyor. Brad Pitt son olarak Netflix ekranlarında David Michôd’un War Machine filmi ile gündemdeydi. Ünlü oyuncu ayrıca merakla beklenen David Fincher’ın World War Z serisi için de çalışmalarına devam ediyor.

İlginizi Çekebilir  Star Wars Sayesinde Değişen Bir Hayatı Anlatan Film: 5-25-77

Kaynak: Beyazperde