Sinema Haberleri

Bilimkurgu, Sinemada Yeniden Yükseliyor!

bilimkurgu

A.B.D. Box Office’in 23-25 Ekim sonuçları geniş bütçeli Hollywood yapımlarının her daim seyircinin baş tacı olduğunu gösterdi.

Listenin geçen hafta liderliğini kaybeden bilimkurgu yapımı Marslı (The Martian) bu hafta liderliği geri kazandı.

İlgili Makaleler

Listenin bu haftaki galibi Ridley Scott imzalı bilimkurgu filmi Marslı (The Martian) oldu. Mars’ta mahsur kalan astronot olarak başrolde Matt Damon’ı izlediğimiz, kadrosunda Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Chiwetel Ejiofor gibi isimleri barındıran uzay yapımı 4. haftasında 15,9 milyon dolarlık gişe elde etti. Listenin 2. filmi ise Goosebumps filmi oldu. Jack Black’in başrolünü üstlendiği, 90’lı yılların kült televizyon dizisinden beyazperdeye uyarlanan korku-komedi yapımı 2. haftasında 3.501 sinema salonuna ulaşarak 15,5 milyon dolar hasılat elde etti. A.B.D. Box Office listesinin 3. filmi ise taze yapımlardan biri olan Steven Spielberg imzalı Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies) oldu. Amerikalı bir avukatın soğuk savaş sürecinde Sovyetler Birliği’nde tutuklanmış bir pilota yardım edebilmek için CIA tarafından işe alınmasını ve sonrasında yaşanan gerilim dolu süreci perdeye taşıyan film 2. haftasında 11,3 milyon dolar gişe hasılatı topladı.

sinema

Son zamanlarda yayınlanan filmlere baktığımızda sadece Marslı değil pek çok bilimkurgu filminin gişe rekorları kırdığına tanık oluyoruz. Çok uzağa gitmeden bu yıla bakarsak Mad Max: Fury Road, Terminator: Genisys, Chappie gibi filmleri görüyoruz. Geçen seneye bakarsak Interstellar, Edge of Tomorrow gibi bilimkurgu filmlerinin yanında yine bilimkurgu türüne ait gösterilen Guardians of the Galaxy‘yi görüyoruz.

Son yıllarda sinema salonlarında bilimkurguya olan merak yükselmiş durumda. Umarız gelecek senelerde de bilimkurgu türünde daha çok eseri beyazperdede görürüz.

İlginizi Çekebilir  Marvel, Dağıttığı Lisansları Topluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu