Sinema Haberleri

Bilimkurgu Filmi “Edge Of Tomorrow” Vizyonda

edge-of-tomorrow

Son zamanlarda bilimkurgu filmlerinde izlemeye alıştığımız Tom Cruise, yine bir bilimkurgu ile karşımızda. Uzun süredir beklenen “Edge of Tomorrow” (Yarının Sınırında) filmi bugün vizyona girdi.

Japon yazar Hiroshi Sakurazaka’nın “All You Need is Kill” adlı kısa romanından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda, Jumper, Adil Oyun ve I Just Want My Pants Back gibi filmlerin başında olan Doug Liman oturuyor. Top Gun, Doğum Günü Dört Temmuz, Görevimiz Tehlike ve Oblivion gibi aksiyon filmlerinin sevilen oyuncusu Tom Cruise’un başrolünü oynadığı filmde ayrıca, Emily Blunt, Bill Paxton ve Brendan Gleeson yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle;

Mimics adlı uzaylı birliği yakın bir gelecekte tüm dünyayı istila eder. İnsanlar pek çok şey deneseler de uzaylılara karşı başarılı olamazlar. Dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu güç birliği dışında ikinci bir şansları yoktur. Daha önce bu savaşların hiç birine katılmayan tecrübesiz asker Subay Bill Cage, bir nevi intihar olan bir göreve atanır ve bu görev esnasında çok kısa bir sürede ölür. Cage, sıradışı bir şekilde cehennem gibi bir günde uyanır, kendini kırılması zor bir döngünün içerisinde bulur. Buna göre her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır.

Edge of Tomorrow fragmanı:

İlginizi Çekebilir  Arif ile 216 Filminden İlk Konsept Tasarım Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu