Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ben, Robot Senaristi Akiva Goldsman, Asimov’un The Caves Of Steel Uyarlamasında

Ben, Robot Senaristi Akiva Goldsman, Asimov’un The Caves Of Steel Uyarlamasında

caves-of-steel-banner

Batman Forever, I Am Legend, I, Robot ve Oscar ödüllü A Beautiful Mind’ın senaristi olan Akiva Goldsman’ın Isaac Asimov’un 1953 yılında yayınlanmış The Caves of Steel romanı için stüdyo ile anlaştığı duyuruldu.

Variety’nin haberi şöyle; “Stüdyo projeyi 2011 yılında, Fox’dan Simon Kinberg ve Henty Hobson’un yönetmenliğinde oluşturdu. Asimov’un hikayesi bin yıl sonrasında, dünyanın yasaklanmış insanlarla ve robotlarla dolup taştığı bir zamanda geçiyor. Dünyadaki robotlara karşı politikayı değiştirmeyi amaçlayan bir elçinin öldürülmesiyle, bir dedektif cinayetin gizemini çözmek için bir robotla takım oluşturuyor.”

Dilimize ilk olarak Çelik Mağaralar (Okat Yayınevi, 1971) adıyla çevirilen kitap son olarak Ölü Gezegen adıyla da Altın Kitaplar tarafından yayınlanmıştı.

The Caves of Steel’in daha önce 1964 yılında BBC tarafından filmi yapılmıştı. Daha çok zaman olsa da ortaya güzel bir yapım çıkması için umudum var.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: The Force Awakens, Vizyona Erken Girecek