AYBABTUSinema Haberleri

BBC’nin Yeni Belgeseli Rowling’in “Fantastik Canavarları” ile Gerçek Hayvanlar Arasındaki Bağları Araştıracak

BBC tarafından hazırlanacak “Fantastic Beasts: A Natural History” belgeseli, J.K. Rowling‘in hayal dünyasından çıkan Fantastik Canavarları, gerçek dünyadaki vahşi hayvanlarla kıyaslayacak.

J.K. Rowling‘in klasikler arasına giren fantastik serisi Harry Potter‘dan sonra kaleme aldığı “Fantastic Beasts” serisi hayvanları BBC ekibinin merceğinden kaçamadı. Warner Bros. Entertainment UK ile ortak çalışma yapan BBC, serideki sihirli hayvanlarla gerçek yaşamdaki hayvanların ortak özelliklerini “Fantastic Beasts: A Natural History” adlı belgeselde karşılaştıracak.

“V For Vendetta” ve “The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy” filmlerinde rol alan ve Harry Potter sesli kitaplarından aşina olduğumuz Stephen Fry‘in seslendireceği “Fantastic Beasts: A Natural History” belgeselde; Centaurlardan Nifflerlara, cennet kuşlarından Phoenix‘e, yünlü gergedanlardan Erumpent‘e, dev kalamardan Zouwu‘ya kadar büyücüler dünyasında ve mitolojideki yaratıkların gerçek dünya hayvanlarına yakınlıkları araştırılacak. Yapımın yayın tarihi ise henüz açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir  Önümüzdeki Aylarda 4 Yeni Harry Potter Kitabı Gelecek!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu