Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » Back to the Future’da Anne ve Babası Marty’yi Nasıl Tanıyamadı?

Back to the Future’da Anne ve Babası Marty’yi Nasıl Tanıyamadı?

Son günlerde sosyal medyada “neden mükemmel” olduğuna ilişkin başlayan tartışmalarla yeniden gündeme gelen Back to The Future (Geleceğe Dönüş) film serisinde akıllara takılan soru 35 yıl sonra yanıt buldu.

Independent Türkçe‘de yayınlanan habere göre; sinema kültlerinden Back to the Future serisinin senaristi Bob Gale, 1985‘te vizyona giren filmde; 1980’lerde eve dönen Marty McFly‘ın anne ve babasının, nasıl olup da oğullarının 1950’lerde aralarını yapan Calvin Klein olduğunu anlamadığı konusuna açıklık getirdi.

Twitter‘daki tartışmaya katılan yönetmen James Gunn, “Geleceğe Dönüş GÖRÜNÜŞTE kusurlu olabilir (Anne ve Baba Marty‘yi neden hatırlamadı?) ama yine de mükemmel bir film olduğunu iddia ediyorum çünkü böyle olması için muhtemel sebepler var (zaman kendini çözülmeye karşı koruyor vb). Ya da belki de inkar etmeyi tercih ediyorumdur. Kim bilir?” diye yazdı.

Gunn‘ın yönetmenliğini üstlendiği The Guardians of the Galaxy‘de (Galaksinin Koruyucuları) rol alan Chris Pratt‘in yanıtı, “Belki de onu Calvin olarak hatırlıyorlardır, Marty olarak değil. Marty 1985‘teki mevcut zamana döndüğünde, anne ve babasının oğullarıyla 20 yıl önce liseden tanıdıkları çocuk arasındaki esrarengiz benzerliği muhtemelen fark edebilmesi için uzun yıllar geçmişti.” oldu.

İlginizi Çekebilir  Christopher Lloyd, Rick and Morty Hayranıymış

Senarist Bob Gale‘in The Hollywood Reporter‘a yaptığı açıklama Pratt‘in teorisini doğrular nitelikteydi:

“George ve Lorraine’in Marty/Calvin’i henüz 17 yaşlarındayken sadece 6 gün tanıdıklarını ve bu süre zarfında da her gün görüşmediklerini hatırınızda tutun. Şimdi, onca yıldan sonra, ilk buluşmalarını ayarlayan bu ilginç çocuğu hala hatırlıyor olabilirler. Ama herkesin kendi lise yıllarını düşünmesini istiyorum. Kendinize sorun, sadece bir dönem boyunca okulunuzda bulunan bir çocuğu ne kadar iyi hatırlayabiliyorsunuz? Ya da sadece bir kez çıktığınız birini? Elinizde bakabileceğiniz bir fotoğraf yoksa, muhtelemen 25 yıl sonra hatırladıklarınız puslu anılardan ibaret olurdu.”

“Yani Lorraine ve George bir zamanlar gerçekten de Calvin Klein isimli birini tanımış olmalarını komik bulabilir hatta 16-17 yaşlarındaki oğullarının Calvin’i andırdığını da düşünebilirler ama bu yine de büyük bir mesele olmazdı. Bahse girerim çoğumuz lise yıllıklarımıza bakarsak, genç yaştaki sınıf arkadaşlarımızla çocuklarımız arasında bazı benzerlikler olduğunu görürüz.”

Kaynak: Independent Türkçe