Sinema Haberleri

Avengers: Endgame, Kısa Sürede 2 Milyar Doları Geçti

Geçen hafta “Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi” unvanını kazanan Avengers: Endgame, ikinci haftasında “Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi” rekorunu kırdı.

“Avengers: Infinity War” filminin devamı niteliğindeki Disney ve Marvel yapımı “Avengers: Endgame” filmi gişe rekoruna koşuyor.

ABD medyasında yer alan haberlerde, geçen hafta “Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi” unvanını kazanan Avengers: Endgame’in, gösterime girdiği ikinci haftasında dünya çapında hasılatının 2 milyar 189 milyon dolara ulaştığı belirtildi.

Avengers: Endgame Dünya Sinema Tarihinin En Yüksek Açılışını Yaptı

“Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi”
Avengers: Endgame’in 11 gün gibi kısa bir sürede “Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi” unvanını kazandığı kaydedildi.

Tüm zamanların en fazla hasılat yapan filmi sıralamasında da Avengers: Endgame, Titanic ve Star Wars: The Force Awakens filmlerini geride bırakarak, 2 Milyar 789 milyar ile bu alanda rekoru elinde tutan Avatar‘dan sonra şu an ikinci sırada bulunuyor.

Sinemanın Milyar Dolarlar Kulübü

2009 yapımı Avatar’ın 2 milyar dolar hasılata 47 günde ulaştığına dikkati çeken film eleştirmenleri, küresel gişelerde bu ivmenin sürmesi halinde Avengers: Endgame’in, Avatar’ı geçebileceği tahmininde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Türk Sinemasının Amerikalı Tutkunu Ed Glaser İstanbul’da!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu