Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Avatar’ın Yeni Filmleri Duyuruldu

Avatar’ın Yeni Filmleri Duyuruldu

avatar-banner

Terminator serisi ve Aliens filmleri ile bilimkurgu sinemasına damgasını vuran, Avatar filmi ile sinema sektöründe çığır açan usta yönetmen James Cameron; yeni Avatar filmlerini de açıkladı.

Hem yazdığı hem yönettiği Avatar filmi ile bizleri Pandora’ya götürüp Na’vi ırkı ile tanıştıran James Cameron, bizleri Na’vi ırkının arasında tekrar sokmaya hazırlanıyor.

AvatarYeni Zelanda toprakları Hobbit filminin karmaşasından henüz kurtulmuştu ki şimdi de Avatar 2, Avatar 3 ve Avatar 4 filmleri duyuruldu. Yeni Zelanda’da çekilecek olan filmin hikayesi yine James Cameron’a ait. Filmlerin alt isimler olacak mı bilemiyoruz ancak şu anda film isimleri sayılar ile duyuruldu.

Yeni çekilecek olan 3 filmin yönetmenliğini de yapacak olan James Cameron, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serisinden mi etkilendi yoksa Yeni Zelanda topraklarının havasından mı bilinmez; filmler sırasıyla Aralık 2016, Aralık 2017 ve Aralık 2018’de vizyona girecek.

Cameron, filmlerin bazı sahnelerini saniyede 48 kare kullanarak çekecek. Üç boyutlu çekilecek filmler için bütçenin yüzde 25’ini Yeni Zelanda hükümeti karşılayacak.

Avatar 2 filminin ise oyuncuları belli olmaya başladı. İlk filmin başrollerini üstlenen  Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver ve Stephen Lang’in yeni filmde oynayacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

İlginizi Çekebilir  Pixels Filminde Göreceğimiz Klasik Oyunlar

Gelişmeler oldukça sizlere duyurmaya devam edeceğiz.