Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Avatar 2, Gözlüksüz 3D Deneyimi Sunmaya Hazırlanıyor

Avatar 2, Gözlüksüz 3D Deneyimi Sunmaya Hazırlanıyor

avatar-logo-banner

ABD yapımı destansı bilim kurgu filmi Avatar’ın devam filmi çekiliyor. Yönetmen James Cameron’dan Avatar 2 ile ilgili müjdeli haber geldi.

Alien ve The Terminator gibi yapımlarla sinemada çığır açan fimlere imza atan James Cameron’un yönetmenliğini üstlendiği Avatar’ın devam filmiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Avatar serisinin ilk filmini çekmek için bile sinema teknolojisinin gelişmesini 14 yıl boyunca bekleyen ve çekimleri için de 4 sene çalışan yenilikçi yönetmen şimdi de Avatar 2 için ilginç şeyler planlıyor.

Cameron, seyircinin Avatar 2’yi 3D formatında gözlük kullanmadan izleyebileceği müjdesini verdi. 

james-cameron-avatar1

James Cameron konuyla ilgili “Bunun hayali gerçekleştirmeyi çok istiyorum. Olay sadece daha iyi aletler, çalışma şekli, HDR (high dynamic range-yüksek dinamik aralık) ve HFR (high frame rates-digital 3d film formatı) kullanmak değil. Bu şeyler için doğru bir şekilde çalışıyoruz. 3D konusunda hâlâ ısracıyım ama parlak gösterimlere ihtiyacımız var ve eninde sonunda bu gerçekleşebilir. Gözlük olmadan 3D formatını yaratmak için çalışıyoruz ve amacımıza ulaşacağız.” açıklamasını yaparak düşündüklerini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir  Facebook, Hollywood ile Anlaştı

James Cameron’ın ne kadar teknolojiye düşkün olduğunu ve çektiği filmlerde de yenilikçiliğe ne kadar önem verdiğini düşündüğümüzde; eğer sinema endüstrisinde gözlüksüz 3D deneyimini sunacak birisi varsa bu kişi James Cameron’dır demekten alıkoyamıyoruz kendimiz.

Avatar 2’nin Aralık 2018’de gösterime girmesi bekleniyor. Filmin nasıl olacağını merak ediyoruz.