Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Akira’nın Tasarım Çalışmaları Ortaya Çıktı

Akira’nın Tasarım Çalışmaları Ortaya Çıktı

akira-banner

Ünlü Akira anime filminin, ABD versiyonuna dair ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Tasarımlar bir hayli iyi gözüküyor.

Katsuhiro Otomo tarafından 1982 yılında çizilmeye başlanan Akira efsanesi, 1988 yılında beyaz perdeye yansıtılan uzun metraj filmiyle zirve yapmıştı. Kimilerine göre cyberpunk ve kıyamet sonrası konseptinin en başarılı örneği olan animenin, önümüzdeki yıllarda yeni bir filmi vizyona girecek.

akira-film-gorsel-002

Henüz vizyon tarihi belli olmayan film, ilk duyurulduğunda oldukça tepki çekmişti. Çünkü genellikle kültleşmiş anime filmlerinin, ABD yapımları bir hayli vasat olur. Ancak ortaya çıkan tasarım çalışmaları bu fikre sahip olanların düşüncelerini belki değiştirebilir.

Tamam sadece tasarımlara bakarak filmin çok iyi olacağını ya da çok kötü olacağını söyleyemeyiz. Öte yandan çok iddialı bir yapımla karşı karşıya olabiliriz.

akira-film-gorsel-001

MCU filmlerinin gedikli kahramanı Captain America’yı canlandıran Chris Evans ve her rolüyle beni benden alan Joseph Gordon-Levitt, yeni filmdeki ana karakterlerimiz olacak. Kaneda ve Travis (Orijinalinde Tetsuo ) karakterlerini canlandıracak oyuncuların ilk konsept çalışmaları benim bir hayli hoşuma gitti.

Önümüzdeki aylarda film hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkması dileğiyle…

İlginizi Çekebilir  İşte Karşınızda IT: Chapter 2 Filminin Yetişkin "Kaybedenler Kulübü"

akira-film-gorsel-003