Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » 80’li Yılların Animasyonlarından The Black Cauldron, Canlı Film Oluyor

80’li Yılların Animasyonlarından The Black Cauldron, Canlı Film Oluyor

Disney‘in, animasyon filmi “The Black Cauldron”u canlı-aksiyon olarak geliştireceği iddia edildi.

Disney, orijinal “The Black Cauldron” animasyon filminin esinlendiği, Lloyd Alexander‘ın 5 kitaplık serisi “The Chronicles of Prydain“ın haklarını 2016 yılında yeniden almıştı. Eğlence dünyasından haberler veren Daniel RPK, animasyon filmin bu kez canlı-aksiyon olarak beyazperde yolunda olduğunu yazdı.

Ted Berman, Richard Rich‘in yönetmenliğini üstlendiği 1985 yapımı “The Black Cauldron”, serin ilk iki kitabından esinlenmişti ancak bir uyarlama değildi. Kitap serisiyle film çok farklıydı. Üstelik o tarihe kadar yapılan en pahalı animasyon film olmasına karşın gişede tam bir hüsrana uğramıştı. Hatta Disney Studio‘nun o dönemdeki başkanı Jeffrey Katzenberg, filmi eleştirirken, hikayenin hayatta bir kez çıkacak fırsat olduğunu ancak bu kadar harika bir kaynağın boşa harcanmasının üzücü olduğunu söylemişti.

Hakları 4 yıldır Disney‘in elinde olan ve canlı-aksiyon film olarak geliştirileceği iddia edilen “The Chronicles of Prydain”; Prydain diyarında geçiyor ve yiğit bir şövalye olmayı hayal eden domuz çobanı Taran‘ın macerasını konu alıyor: “Şeytani Horned King, Taran‘a emanet edilen “kehanetlerdeki domuz Hen-Wren“i kaçırdığında küçük çoban bu kahramanlık çağrısına kayıtsız kalamaz. Kürklü arkadaşı Gurgi ve Prenses Eilonwy‘nin yardımını alan Taran, ölümsüzler ordusunu çağırmak isteyen Horned King‘ten önce büyülü siyah kazanın yerini tespit etmek zorundadır.”

İlginizi Çekebilir  Tom Hanks, Pinokyo Uyarlamasında Geppetto Ustayı Oynayabilir