Sinema Haberleri

80’ler Efsanesi Highlander, John Wick’in Yönetmeni İle Dönüyor

Lions Gate, Christopher Lambert ve Sean Connery’nin oynadığı 1986 yapımı Highlander (İskoçyalı) filmini yeniden çekmeye hazırlanıyor. Deadline’ın verdiği bilgiye göre; filmin ön çalışmalarına bu yıl başlanacak.

Gösterimine kısa bir süre kalan Rampage filmine imza atan Ryan Condal‘ın tamamladığı senaryo ile heyecanlanan stüdyo, John Wick serisinin üçüncü filminin çekimlerini tamamlayan yönetmen Chad Stahelski ile el sıkıştı.

Ancak kafası kesilerek öldürülebilen ölümsüz(!) İskoçyalı savaşçının hikayesini yeniden ele alacak proje hakkındaki açıklama Lionsgate’in Sinema Grubu’nun başındaki Patrick Wachsberger’dan geldi. Artık bir senaryoları olduğu için çok mutlu olduklarını belirten Wachsberger, filmin devam potansiyeli olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl Highlander filminin yapılacağından ve üçleme olacağından bahseden Stahelski, ölümsüzlerin mitolojisini ile dünyasını tasarladığını ve proje üzerinde çalışan becerikli bir takımı olduğunu açıklamıştı.

Summer Entertainment 2008 yılında Highlander’ın haklarını satın aldı. 2012 yılında Summer Entertainment’ı alan Lionsgate, senaryonun tamamlanmasının ardından, John Wick serisinin üçüncü filmini tamamlayan Chad Stahelski’nin de boşa çıkması ile Highlander filminin çıkış tarihini 2019 olarak belirledi. Real H. Moritz‘in yapımcılığını üstlendiği filmin original soundtrack’i efsanevi rock grubu Queen imzası taşıyor.

İlginizi Çekebilir  Star Wars Filmlerini İyi Biliyor Musun?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu