Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » 20th Century Fox, The Fly Filmini Yeniden Çekecek

20th Century Fox, The Fly Filmini Yeniden Çekecek

20th Century Fox, bilimkurgu ve korku efsanesi olan David Cronenberg’in “The Fly” filmini temel alarak filmi yeniden çekecek.

The Fly filminin yeniden yapımının yapımcılığını üstlenen 20th Century Fox, bu yeniden yapımı David Cronenberg‘in yönettiği aynı adlı 1986 yapımı filmi temel alacağını belirtti. Cronenberg’in 1986 yapımı filmi de aynı isimli 1958 yapımı Kurt Neumann filminden uyarlama.

Jeff Goldblum’u ve Geena Davis’i bir araya getiren 1986 yapımı “The Fly” bir ışınlama cihazı yapmaya çok yaklaşan bilim adamı Seth Brundle’ın bir kaza sonucu yaşadığı mutasyonu ve bir sineğe dönüşümünü konu almaktaydı.

Yeni “The Fly”ın yönetmeni de belli olmuş durumda, 2016 yılında çıkan “Sleight” filmi ile adından söz ettiren yönetmen J.D. Dillard olacak. Aynı zamanda senaryoyu da yazacak olan Dillard’a bu alanda “Sleight”ın senaryosu için de birlikte çalıştığı Alex Theurer eşlik edecek.

The Fly” filminin yeniden yapımı Fox’un uzun bir süredir gündemindeydi. Öncelerde David Cronenberg’in adı geçmiş olsa da bütçe meseleleri yüzünden bu proje askıya alınmıştı.

Sleight” filmi ile kendilerini tanıtan iki sinemacının Fox’un yapımcılığında çekeceği “The Fly”, daha şimdiden bütün bilimkurgu hayranlarını meraklandırıyor.