İncelemeler

Marvel Evreninde Yeni Kötü – Morbius

Marvel evreninde Spider-man’in düşmanlarından biri olan Morbius‘un filmini erkenden izledik. Şimdi biraz anlatma zamanı, hazırsanız hadi başlayalım.

Nadir görülen bir kan hastalığı bulunan ve Biyokimyacı Dr. Michael Morbius (Jared Leto) çocukluğundan bu yana hastalığına çözüm bulmaya çalışır ve sonunda çözüm bulur ama yan etkisi çok büyük olan bir çözüm bulur. Yardımcısı Martine Bancroft (Adria Arjona) ile birlikte Yarasa – İnsan DNA’sını birleştirip hastalığına çözüm bulurlar. İlk etap her şey yolunda gözüküyor olsa da, zaman ilerledikçe yan etki ortaya çıkar ve doktorumuz vampir adama dönüşür. Ne zaman acıksa ya da bir kan kokusu alsa kendisine hakim olamıyor ve dönüşüm gerçekleşiyor. Tabii ilk etapta güçlerini keşfetmeye başlayan Morbius, kendi keşfi olan yapay kan içerek bu kötü yan etkiyi kontrol altına almaya çalışır ama sonrasında işler biraz değişiyor.

Çocukluk arkadaşı olan Milo (Matt Smith ) ile aynı hastalığa sahiptirler ve senelerce onlara yardımcı olan Dr. Emil Nikols (Jared Harris) ile bağlarını kopartmayıp bu hastalığa çare konusunda Morbius hep destek almaktadır. Bulduğu çözümün doğru olmadığını ve kontrolsüz ellere geçmesinin kötü sonuçlar çıkaracağını fark eden Morbius, bu olaydan Milo’yu uzak tutmak ister ama bir kere o gücü fark eden Milo ilacı kullanır ve iş bundan sonra kopar.

İlgili Makaleler

Milo bu filmdeki kötü karakterimiz olur ve şehir de birçok olaya sebep olur. Kana susamış bir vampir adam olarak ortalığı karıştırır, Morbius’u karşısına alır ve bunu yaparken hem yardımcısı Martine Bancroft hem de Dr. Emil Nikols’a zarar verir.

Sonrasında Neler Oluyor?

Bundan sonrası klasikleşmiş bir Sony yapımı süper kahraman filmi senaryosu bizi bekliyor. Morbius ve Milo kavga dövüşe başlar ve sonuç tabii ki Morbius kazanır ve arkadaşını kurtarır. Film hakkında anlatılacak, söylenecek çok bir şey yok, Venom filmlerindeki kalıp aynı şekilde devam ediyor ve sadece karakter değişik. Sony artık Marvel Stüdyoları ile ortak bir şey yapmadığı sürece, kendi evrenini yaratma düşüncesinden uzak kalması daha iyi olur gibi. Çok bir beklentiniz olmasın film için, doğruyu söylemek gerekirse ben pek beğenmedim, yine yapamadın be Sony..

İşin en komik ve üzücü yanı da şu, fragmanlarda gördüğümüz Spider-man resmi filmde bulunmuyor ve Michael Keaton‘ın canlandırdığı ve  Spider-Man: Homecoming filminin kötüsü Adrian Toomes’ın sahneleri after creditste sadece var ve Sony bunu nasıl bir düşünce ile fragmana koymuş anlam veremedim. Fragman’ın sadece 1 dakikası filmde var gerisi yok diyebilirim.

Kısa ve öz şekilde bir inceleme oldu, olmak zorunda kaldı. Evet bir noktada Marvel Stüdyoları ile birlikte bir iş yapacaklar ve Spider-man’in tüm düşmanlarını karşılarına çıkartacaklar ama bu sürece kadar Sony bir başına film yapmaya devam ederse güzelim karakterler heba olacak gibi.

Bir de son olarak hikayenin Venom ile aynı evrende geçtiğini belirtmiş yönetmen Daniel Espinosa bu da küçük bir bilgi olsun sizlere.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.