İncelemeler

Dua Etmeye Başlayın, Vaiz Hepimizi Kurtarmaya Geldi – Preacher 1. ve 2. Bölüm İncelemesi

preacher-banner

Özellikle son birkaç yıldır tavan yapmış olan çizgi romanları ekrana taşıma furyasından en son nasiplenen seri Preacher‘ın ilk bölümü de nihayet geçtiğimiz hafta izleyiciyle buluştu.

Vertigo kültlerinden ve aynı zamanda en sevdiğim çizgi roman serilerinden biri olan Preacher’ın dizisinin çıkması ve benim izlememem pek de ihtimaller dahilinde değildi. Peki dizi, kaynak aldığı çizgi roman serisinin hakkını ne kadar verebildi?

Jesse Custer bizleri günahlarımızdan, şimdiye kadar, ne kadar arındırabildi? Bir hafta gecikmiş bir ilk bölüm ve hemen ardından gelen ikinci bölüm hakkındaki naçizane görüşlerimle karşınızdayım. Malum iki bölüm hakkında birden konuşacağım için yazımız birazcık uzun olacak, o yüzden buraları hiç uzatmadan konuya geliyorum.

preacher1

Başlamadan bariz olanı bir kez daha belirtelim – yazımız diziye henüz başlamamış olanlar ve çizgi romanları okumayı düşünenler SPOILER içeren bir yazı olacak.

İlginizi Çekebilir  Joker, Gözünü Batman'in Tüm Ailesine Dikti - Batman: Ailenin Ölümü Çizgi Roman İncelemesi
1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. açıkçası preacher çizgi roman külliyatına hakim değilim, kendileri ile dizi neticesinde tanışıyorum. dizi çok şukela olmak ile beraber, muhtemelen çizgi roman okuyucuların cevabını bildiği bir çok soru işareti yaratıyor külliyata yeni başlayanlar için.. bu soruların cevapların vermeyi eğer çok geciktirirlerse, bu merak izleyiciyi yoracaktır diye düşünüyorum… o noktada dengeyi iyi kurarlar umarım.

    oyunculuklar gerçekten harika, dominic cooper’ın graham norton show’da kendi ingiliz aksanını duyduğumda şoke oldum açıkçası… insan’ın izlerken adamın aslında british olacağı aklına bile gelmiyor.

    diziden ümitliyim, umarım iyi devam eder, yalnız acilen olaylara girip tempoyu biraz yükseltmeleri lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu