İncelemeler

Atom Fiziğine de Profesörlüğe de Lanet Olsun! – Pig Them All İncelemesi

Yerli kutu oyunu üreticisi Zeren’s Universe‘in, her türlü hergelelik yönetimiyle hayatta kalma mücadelesi verdiğimiz oyunu Pig Them All ile karşınızdayız.

2 ila 6 oyuncu tarafından oynanabilen Pig Them All’da tek amacımız rakiplerimizi bir şekilde alaşağı ederek ayakta kalan son domuzcuk olmak. Bir kart çek ve bir kart oyna prensibiyle oynanan oyunda herkes 3 canla oyuna başlıyor.

Oyunda 4 çeşit kart bulunuyor. Siyah saldırı kartları dörde ayrılıyor. Bunlardan Vur istediğiniz rakibe 1 hasar veriyor. Tek Atış, adından da anlayabileceğimiz üzere rakibe tek atıyor, yani 3 hasar birden veriyor. Yaylım Ateşi, her rakibe birer hasar verirken, Dondur kartı istediğiniz oyuncunun sırasını kaybetmesine neden oluyor.

Beyaz Eşleştirme kartları tek başlarına işe yaramasalar da, elimizde çeşitli sayılarda biriktiklerinde çeşitli işlere yarıyorlar. Bunlardan Deli kartından 3 adet biriktiğinde 1 hasar verebilirsiniz. Şaşkın kartı biraz daha modüler. 2 adet Şaşkın kartı çöpe attığınızda 1 adet yeni kart çekiyorken, 4 tanesini birden atarsanız desteden 3 kart çekiyor ve bunlardan bir tanesini destenin üstüne geri koyuyorsunuz. Son olarak 3 adet Korkak kartı atarak 1 canınızı iyileştirebilirsiniz.

Sarı Avantaj kartlarına gelirsek, Kazanç kartı desteden 2 kart çekmenizi sağlıyor. El Değiştir kartıyla istediğiniz bir oyuncuyla elinizi olduğu gibi takaslayabiliyorsunuz. Çal kartıyla bir oyuncudan rastgele 2 kart çalarken Medyum kartıyla destenin üstündeki 5 karta bakıp 1 tanesini alıyor ve geri kalanları sırayı bozmadan destenin üstüne geri koyuyoruz.

Son kart çeşidimiz ise yeşil Savunma kartları. İyileştir kartı bir canımızı iyileştirirken, Engel kartıyla bize gelmek üzere olan hasarın bir tanesini engelleyebiliyoruz. Maks. Engel kartı ise 3 hasarı birden engelliyor. Ayna kartıyla bize oynanan herhangi bir kartı başka bir oyuncuya yansıtırken son olarak Kamuflaj kartıyla sıra bize tekrar gelene kadar hedef alınamaz oluyoruz.

Kafa yormayan, hafif kurallarıyla Pig Them All beni açıkçası hiç beklemediğim kadar eğlendirdi. Nispeten mütevazı bir oyun olsa da Free for All Last Man Standing temasını oldukça hissettiriyor. Ne zaman nereden saldırı geleceğini bilemiyorsunuz ve tam anlamıyla kan gövdeyi götürüyor. 2-3 kişiyle de, 6 kişiyle de deneme fırsatı bulduğum Pig Them All’ı, iki ağır oyun arasında kafa dağıtmak için veya kısa sürede eğlenceli vakit geçirmek için tercih edebilirsiniz.

Oyunu hemen buradan sipariş verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.