iCon 2015

icon-15-banner

PATHFINDER SOCIETY MASALARI:

 

Ege KIRLIOĞLU – Caner ÜNSAL

The Silverhex Chronicles

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Seviye: Yeni başlangıç

Senaryo Açıklaması: When the daring half-orc scholar Ulisha enrages a noble family in the River Kingdoms, she contacts the PCs with a special deal: she will sell them a unique and ancient druidic relic at a steep discount to secure the gold she needs to pay off her bounty. By the time the PCs arrive to meet her, she has gone into hiding. However, she has left behind a journal full of profitable leads as a sign of good faith. Can the PCs recover this hidden wealth and claim the powerful Silverhex before an assassin finds their friend?

http://paizo.com/ http://paizo.com/products/btpy98nh?Pathfinder-Society-Quest-The-Silverhex-Chronicles

Yeni başlayan frp oyuncuları ve/veya PFS’ye yeni başlayanlar için tanıtım görevidir, bol miktarda muhabbet içerir. Oyun ortalama 1 saat sürdüğünden gün içinde defalarca oynanabilir.

 

Atakan DULKER

# 6–19: Test of Tar Kuata

Seviye: 3-7

Senaryo Açıklaması: The Iroran monastery of Tar Kuata nestled in Osirion’s Barrier Wall Mountains is famous both for its extensive history and its curious order of dwarven monks known as the Ouat. When the Society uncovers a dusty field report that identifies Tar Kuata as the home of a strange, otherworldly relic, Pathfinders set off to recover it. However the Ouat are strict judges of perfection, and the PCs must prove their worth if they are to win the monks’ trust and treasure.

http://paizo.com/products/btpy9ch3?Pathfinder-Society-Scenario-6-19-Test-of-Tar-Kuata

Not: karakteri olmayanlar için 4. seviye hazır karakterler olacaktır.

 

Berke TEZELGİL

6–98: Serpents Rise

Seviye: 7

Senaryo Açıklaması: Years of political maneuvering, espionage, smuggling, and diplomacy have set the stage for the Aspis Consortium’s most ambitious attack on their Inner Sea rivals: the Pathfinder Society. All that remains are several key preparations that only an elite team of Aspis agents can arrange, and once the fireworks begin, these same agents must strike quickly and mercilessly to secure objectives—some shared and some connected to deeper plots—and escape without the Society being any the wiser.

In this adventure the players portray agents of the Aspis Consortium using 7th-level pregenerated characters. The events in this story also connect to and expand upon those in “Siege of Serpents”.

Not: Oyun için özel hazır 7. seviye karakterlerle oynanıcaktır

 

Batu KULELİ

6–10: The Wounded Wisp

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Seviye: 1-2

Senaryo Açıklaması: More than 400 years have transpired since the Pathfinder Society began in a humble tavern that has quietly weathered the centuries without incident. When a routine errand there uncovers a clue left behind by one of the founding Pathfinders, it’s up to the PCs to solve a puzzle whose pieces are scattered across Absalom—and whose prize dates back to the Society’s darkest years.

“The Wounded Wisp” is an evergreen, replayable scenario designed to help introduce players to the history of the Pathfinder Society and Absalom’s greatest sites

http://paizo.com/products/btpy9a1y?Pathfinder-Society-Scenario-6-10-The-Wounded-Wisp

 

ANADOLU HİKAYE ANLATICILARI MASALARI:

 

Burak Türköz

A Nightmare in Halimar Heights – Demon: The Fallen

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Seviye: Orta

“A Storytelling Game of Infernal Glory”

Halimar Heights, Rocky Mountains vadilerine bakan bir yamaca konuşlanmış, barındırdığı göl sayesinde sahip olduğu yumuşak iklimi ile hem yaşayanlara hem de ziyaretçilere doğal güzelliklerle dolu bir manzara ziyafeti vaad ediyor. Düşük suç oranı, düzgün bir polis gücü ve eğitim sistemi ve Amerika’daki muhtemelen en temiz şehir olmasına, ılık ve yemyeşil geçen yaz aylarını ve kısa ve sakin geçen kış mevsimini de eklediğinizde görüyorsunuz ki, Halimar Heights, bir yuva kurmak ve çocuk büyütmek için en ideal yer, adeta bir cennet.

Ya da cennet mi? Jimmy Farrington öyle düşünmüyordu. Hiçbir şeyin bu kadar muhteşem olamayacağını biliyordu ve buranın araştırılmasını, arkasında yatan gerçeklerin gün ışığına çıkmasını istiyordu, özellikle de orayla ilgili kulağına gelenlerden sonra. Halimar Heights’ın dikkatini çektiği tek iblis kendisi değildi elbette ve daha önceden oraya gönderilen birkaç fani hizmetkâr aniden ortadan kaybolmuş ve övünülen polis gücü, onlara dair hiçbir iz bulamamıştı. İşte bu yüzden Jimmy Farrington, aralarında bu fanilerin hizmet ettiği iblislerin de bulunduğu bir grubun oraya gidişini ayarlamaya karar vermişti.

 

Emre Çanayaz

Sistem: Little Fears Nightmare Edition

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Setting: Generic

Oyuncu Sayısı: 4

Senaryo Açıklaması: “A Storytelling Game of Childhood Terror”

YouTube player

Kahramanlarımızın katıldığı güzel bir doğum günü. Oyunlar, şakalar, doğum günü pastası ve palyaçolar… Bu güzel günde ne ters gidebilir ki?

Cevabı merak ediyorsan masama Hoşgeldin !!

İşte Davetiyen:

https://img0.etsystatic.com/016/0/5176299/il_fullxfull.442605662_o9ju.jpg

 

Erol Mazhar Aksoy

Bir Acayip Zor Yarış – Mage: The Ascension

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Seviye: Başlangıç

Senaryo Açıklaması: “A Storytelling Game of Reality On The Brink”

Olağanüstü diye bir şey yoktur.  İmkânsız sadece zaman alır. Son zamanlara yaklaşıyoruz, gerçek diye nitelendirilen olgunun zihnen, ruhen ve fennen yanılsamaları o kadar çeşitlenmiştir ki, artık her bir parçası kendine yer edinip, hayatta kalabilmektedir. Tıpkı ecdadın soğuk savaş dönemindeki fezayı keşif yarışında olduğu gibi bu sefer köklü ve sıradanın yarışı ya da diğer bakışla batıl ve rasyonelin yarışı yeni bir kulvara taşınmıştır.  Gelenekçiler tarafından yerleri tespit edilen bu yeni gerçekçilik algısı sahibi birey oldukları tahmin edilen olgular Teknokrasi Birliği’nden evvel ele geçirilmeli ve bir izah yapılmalı.  Bu kolay bir iş olmayacak; çoğunun gerçek algısı ve inadı en Suskun’luğa gömülmüş Çapulcuyu bile zorlayabilir, birçoğu da zaten Gece-Halkının inançlarını kendi zihninde birleştirmiş durumda. Size en yakın olan Sıradışı Bireyleri önünüze sunuyorum,  bana yalnızca sonucu getirin. Çözüm yolu size kalmış.

Not: Karakterler hazır basmakalıp kavramlardan derlenmiş olup kişilikleri tamamen oyunculara ait olacaktır.  Düşünsel ve varoluşsal sorunlar dâhilinde eğlenceli bir World of Darkness serüvenidir.

  • Oyun Adı: Merin’den at beni, in Five Fingers’da tut beni

Sistemi: Iron Kingdoms D20

Setting: Iron Kingdoms

Oyuncu Sayısı: 4

GM: Deniz Tunçay

 

Fantastik kurgu ve steampunk elementlerinin harmanlandığı, yaratıcılarının deyişiyle “full metal fantasy” bir oluşum Iron Kingdoms. İleri teknoloji ve bunun büyü ile kaynaşmasıyla oluşan silahların, savaş makinalarının ve aklınıza gelebilecek her türlü fantastik kurgu öğelerinin farklı fraksiyonlar altında bulunduğu, ardı arkası kesilmeyen savaşların yaşandığı bir evren.

608 AR – Scharde adalarından Ord kıyılarına Cryx saldırıları sıklaşmakta ve Thornwood tekrar bir Khador – Cygnar savaşına ev sahipliği yapmaktayken bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de Cyriss tarikatı hortlamış durumda. Peki bütün bu olaylarla Five Fingers’da bulunan üç gobber bir ogrun’nun ne alakası olabilir?

 

GM Notu: Oyun orta/ileri seviye oyuncular içindir. FRP tecrübesi az olan oyuncuların tercih etmemesi rica olunur”

 

  • Oyun Adı: Nilin Öfkesi

Sistem: World Of Darkness (nwod)

Setting: Şimdiki zaman, Brooklyn, New York

Oyuncu Sayısı: 4

GM: Volkan Ulukut

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Oyun Açıklaması: Kendi işinde gücünde dört ölümlünün, kendi mahallelerinde beliren garip bir hastalığın ve giderek artan vahşi hayvan saldırılarının izini sürmeleriyle başlayacak ve birer ölümlü olarak gözlerine inmiş karanlık perdeyi aralamaya çalışacakları bir serüven. Korkunç gerçek mi, yoksa mutlu cehalet mi? Bu maceraya hazır mısın?

 

  • Oyun: Kan Xerichouları
    Sistem: D&D 3.5
    Setting: Darksun

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Oyuncu Sayısı: 4
GM: Can Deniz Çam

 

Yaşamak her zaman kolay değildir. Bazı insanlar çok çalışarak hayatlarını azıcık daha iyiye getirmekle uğraşırlar. Yağmuru efsane sanan insanların yaşadığı, toprağın çoğu zaman üzerine basmak dışında bir işlevi olmadığı ve mevsimlerin, sıcak, daha sıcak ve görece biraz daha az sıcak diye üçe ayrıldığı bir dünyada o insanların daha da çok çalışmaları gerektiğini tahmin edebiliriz. Aylar boyu uğraşıp, köyüne açlık ve hastalıklarla karşı tek umut olan bir kervan yükle geri dönen köylüler olduğunuzu düşünün. Zor… Bir de tüm bu süreç boyunca tembellikle uğraşıp sonra bu kervanı soyarak hayatına devam eden çöl haydutu elfler var. Bu oyun ikinci tür hakkında.

 

  • Oyun: Avencast: Kristal Madenleri

GM: Candemir Özdemir

Sistem: PDQ (Prose Descriptive Qualities)

Oyuncu sayısı: 3-4

Oyuncu deneyimi: Büyücü nedir bilsin yeter

 

“I have seen many one come and go, will you be weak and pathetic like the others?” – Taertius, the founder of Avencast Mage Academy.

Avencast akademisinin resmi büyücüleri olmak için bütün öğrencilerin geçmesi gereken bir test vardır. Kristal mağaralarından büyücü kendi büyü enerjisiyle uyumlu bir kristal bulup, ona kendine has bir işaret koymak. Böylece mağaranın çıkışına ulaşmayı başarıp, büyücü çırağı gibi sözde bir ünvan yerine akademinin resmi büyücüsü ünvanını kazanacaktır. Avencast’ın ün yapmış kaynaklarını inceleme şansına sahip olmaktan tutun, kendi alanınızda deneyler yapabileceğiniz ortamlara kadar her şey bu yoldan geçer. Nitekim siz de, bu akademinin öğrencileri olarak, bu sınava girmeye hazırlanıyordunuz.
Ve beklenen gün geldi çattı! Sonunda size de enerjinizin anaforunda savrulmak yerine keskin bir denetim ile onu odaklama şansına sahipsiniz. O beceriksiz öğrenciler gibi gerisin geri dönmeyeceksiniz. Zaten hiç biri sizin kadar yetenekli değil. Başaracaksınız, bu testi geçeceksiniz…
…neye mal olursa olsun!

————————–
GM notu: Oyunumuz fantastik bir evrende yer alan Avencast büyücülük akademisinde geçmektedir. Oyuncuların tamamı mezuniyet sınavlarını verme zamanları gelmiş büyücülerden seçilecektir.

 

  • Oyun Adı: Bard’s Song

Sistem: D&D Next Edition

BU OYUN DOLMUŞTUR, LÜTFEN KAYIT YAPTIRMAYINIZ

Setting: Generic

Oyuncu Sayısı: 4

GM: Haktan Cengiz

 

Zamanın sadece kâtip defterlerindeki birkaç rakamdan ibadet olduğu bir çağda; çeliğin sesini ancak demircinin önünden geçerken duyabileceğiniz yol üstü sakin bir kasabada; herkesin sevdiği ele avuca sığmayan bir ozanın, katliamlar görmüş yok olmanın eşiğinden dönmüş dünya için küçük görülen derdi, ne kadar insanın hayatını değiştirebilir?

 

İstanbul Geceleri – Müzayede

İstanbul Geceleri (İG) bir Canlı Oyun organizasyonudur. Temel olarak amacı sürekli ve düzenli olarak canlı oyunlar sunarak katılımcıların keyifli vakit geçirmesine yardımcı olmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için 2013 senesinden itibaren modern temalı canlı bir oyun sürdürmektedir. Oyunun 1970 – 2000 seneleri arasındaki alternatif İstanbul tarihini anlatan ilk sezonunun adı İstanbul Geceleri “Yükseliş” iken, 2015 senesinden itibaren olanları anlatan ikinci sezonunun adıİstanbul Geceleri “Koca Ana” olmuştur.

Hem İG’nin yeni isimlere ulaşmasını sağlamak hem de daha önce canlı oyun oynamış kişilere keyifli bir deneyim yaşatmak amacıyla iCon 2015 dahilinde 12 oyuncu + 2 Hikayeci ile İstanbul Geceleri – Müzayede isimli ana hikayemize bağlı, ancak kendi başına ayakta durabilen bir oyunu sizlere sunacağız. Bahsi geçen oyunda toplam 7 yeni oyuncuya yer bulunacaktır.

Oyunumuz 2015 senesinin sonbaharında, İstanbul kentinde genç bir ressamın eserlerinin sergilendiği ve satıldığı bir sergi/müzayede salonunda süregelecek.

Katılmak isteyen arkadaşların, sistemden onay aldıktan sonra ve 12 Eylül’deki oyuna girmeleri garantilendikten sonra bashikayeci@istanbul-geceleri.org adresine bir e-posta atarak ulaşım bilgilerini (facebook/email adresi vs vs) bize ulaştırmalarını rica etmekteyiz. Bu sayede katılımcılara keyif alacaklarını düşündüğümüz (İstanbul ile İG – İstanbul’u arasındaki fark, önemli kişiler, gazete haber başlıkları, kurallar vs gibi) çeşitli önbilgileri ulaştırabiliriz.

Eğer istekli katılımcı sayısı boş oyuncu sayısından çok olursa, önceliği “yeni” başlayanlara ve halihazırda İG ekibi oyuncularına vermeye çaba göstereceğimizi buradan hemen belirtelim.

Sevgilerle

İG Ekibi adına

Hikayeci
Hande PARMAKSIZ

Başcakcak
Hasan UZUNOĞLU

 

Oyun adı: In diebus antiquis deos

Gmler: Zeki Seskir, Beril Kumpasoğlu, Samet Albayrak

Setting: In Nomine
System: LARP Kuralları

 

Ortaçağın karanlığında, Tanrı’nın adıyla ve onun adına hükmeden meleklerin mutlak hakimiyetinde sürüldü kafirliğin ve inkarın temsili olan sözde tanrılar bu diyardan… Böyle yazar tarih, şeytanların tanrısı ve melekler henüz varlığa dahi gelmemişken bu dünyada hüküm sürenlerin haksız sürgününü!

Saflığın Başmeleği Uriel tarafından insanlığın hayallerine karşı ustaca yürütülen bir haçlı seferi sonrası silinerek Düşler Alemi’nden, binlerce savaşçı meleğin ruhlarından örülmüş bir duvarın arkasına hapsedilmişti eskinin, şimdilerde pagan olarak anılan hükümdarları.

Aradan geçen bin küsur yılın ardından artık ne melekler iddiasında bulunabilir saflığın ne de hapsedilebilir insanlığın hayalleri değeri kendinden menkul fikirlerin boyunduruğu altına. Belki bundandır Düşler Alemi’nin duvarında oluşan çatlaklar belki de vardır bunun da arkasında Cehennem’in bir parmağı… Lakin açık olarak bilinmektedir ki bir milenyumu aşkın sürenin kini, öfkesi ve Düşler Alemi’nin Öte Diyarları’nın tahmin sınırlarını aşan etkilerini yanlarına alarak Dünyevi Alem’e akın edecek olan varlıklar hem Cennet’in hem de Cehennem’in en üst derece ilgisini hak etmektedir.

Karakterler:

Melek Korosu:

Dominic, Archangel of Judgement

Blandine, Archangel of Dreams

Gabriel, Archangel of Fire

Novalis, Archangel of Flowers

 

İblis Grubu:

Baal, Prince of War

Beleth, Princess of Nightmares

Asmodeus, Prince of the Game

Malphas, Prince of Factions

 

Muhtemel Pagan ‘Varlık’ları:

Zeus

Odin

Baron Samedi

Fuxi

Tezcatlipoca

Kali

Amon-Ra

Marduk

Not: Oyundan daha fazla keyif alabilmek adına In Nomine ve genel mitoloji bilgisi oyuncuların işine yarayacaktır, arzu edildiği takdirde kaynak kitap ve makale GM’ler tarafından oyundan önceki günlerde sizlere internet üzerinden ulaştırılabilir.

Not 2: Oyuna katılım için ciddi bir kıyafet kodu olmamakla birlikte semavi ve ruhani varlıklar olarak kendinizi rakiplerinize (ve dostlarınıza) göstereceğiniz bedeni ne şekilde giydireceğinizin oyunun fiili gidişinde etkili olacağını da hatırlatmak isteriz.

 

[vfb id=’1′]
Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.