Haberler

YUCON: Uprising’de Neler Olacak?

yucon-uprising-banner-2

Bomba gibi bir etkinlik geliyor. Kemerlerinizi sıkı bağlayın, ekibinizi iyi oluşturun. Çünkü YUCON: Uprising ile etkinliğe doyacaksınız.

Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü, 18-19 Haziran tarihleri arasında, 7. ayağı düzenlenecek olan YUCON etkinliğinin detaylarını yavaş yavaş duyurmaya başladı. Uprising adı altında düzenlenecek etkinlikte gerçekten de yok yok. Bu yıl daha büyük bir etkinlik ile başımızı döndürmek istiyorlar herhalde.

İlgili Makaleler

Etkinlik alanında bolca konferans düzenlenecek. Dikkati ilk çekense, geçtiğimiz günlerde Steam Greenlight’tan onayı kapan Stygian: Reign of The Old Ones oyununun yapımcısı Ozan Can Kırkyıldız’ın konferansı olacak. Kahramangiller ekibi de, rol yapma oyunları, çizgi roman tarihi ve Marvel vs. DC konusunda katılımcılara bilgi verecekler. Daha yeni isimler ve detaylar da belli olmaya devam ediyor, bilginiz olsun.

YUCON'14'ten bir görüntü
YUCON’14’ten bir görüntü

YUCON: Uprising ile birçok workshop ile de tanışma şansına erişeceksiniz. XN Armor standı ile zırh örme sanatını öğrenebilir, Sensee ile nasıl kalkan yapabileceğinizi görebilirsiniz. Ayrıca Yasemin Baran, karakter yapım sürecini hem konferans olarak anlatacak hem de atölye kısmında çizim yapacak.

Marmara Çizgi, Pegasus, Grimdark, Zoetrope, Voidrunner, Unique tasarım ve Cosplay Türkiye standları da etkinlik alanına renk katacak. Tanışmak istediğiniz ya da bir kez daha uğramak istediğiniz standların hepsini bir arada görebileceksiniz.

Bunların dışında katılımcılar için özel bir Achievement (Başarım) sistemi üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Ayrıca Treasure Hunt ile eğlenceli vakit geçirebileceksiniz. Unutmadan, bir de bilgi yarışması var. İyi olan kazansın!

Yucon'15 Crime Convention'dan bir görüntü
Yucon’15 Crime Convention’dan bir görüntü

Etkinliğin en merak edilen kısmı ise Cosplay yarışması olacak. Yarışmacıların 16 Haziran Perşembe gününe kadar online başvuru formunu doldurmuş olmaları gerekiyor. Etkinlik alanında başvuru alınmayacak.

Cosplay yarışması 18 Haziran Cumartesi günü 16.00’da başlayacak. Yarışmanın bazı katı kuralları var. Onları da hemen paylaşalım:

  • Geç kalan yarışmacıların sıralarının kaydırılması söz konusu değildir. Yarışma başlangıcından en az 15 dakika önce sahne arkasında bulunmanız önemle rica olunur.
  • Yarışmaya sadece bireysel kostümlerle katılabilirsiniz. Grup yarışması yapılmayacak.
  • Sahne gösterinize yardımcı olması amacıyla yanınızda en fazla iki kişi bulunabilir. Bu kişilerin görevleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Sahne gösterisi en fazla üç dakika olabilir.
  • Katılacağınız kostümün YUCON: Uprising öncesinde herhangi bir yarışmadan ödül kazanmamış olması gerekmektedir.
  • İşçiliği tamamen size ait olan bir kostümle yarışmaya katılabilirsiniz.

Değerlendirme sonrasında ilk üçe giren yarışmacılara toplamda 3000 TL değerinde Worbla’s Finest Art hediye edilecektir. Etkinlik tarihinin bitişinden sonra takriben 1-2 ay içerisinde ödüller sahiplerine kargolanacaktır.

Eh bu kadar içeriğin yanı sıra FRP masaları, kutu oyunlar, kart oyunları da bolca karşınıza çıkacak. Ayrıca yanınızda mobil bir cihaz bulundurduğunuz takdirde, Clash Royale ve Hearthstone turnuvalarına da katılım sağlayabilirsiniz.

yucon-uprising-banner

Yinelemekte fayda var. YUCON: Uprising 18-19 Haziran tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası 4. ve 5. katta düzenlenecek. Şehir dışından gelenler için de 800 kişilik yatakhanede konaklama imkanı sunulacak. Etkinliğe giriş (konaklama haricindekiler) 10 TL olarak belirtilmiş. Bu giriş ücretine öğle ve akşam yemekleri, ayrıca ikramlar da dahildir. Geceyi okul yatakhanesinde geçirmek isteyenler içinse konaklama ücreti 10 TL olarak belirtilmiş. Ayrıca ulaşım konusunda sıkıntı çekenler için Kadıköy ve Taksim’den servisler kaldırılacak.

Biz de Frpnet Ailesi olarak bu güzel etkinliğin resmi basın sponsorluğunu yapıyor olacağız. Ayrıca ufak standımızda bizim yanımıza gelip bir selam vermeyi sakın unutmayın. Son haberleri ilk bizden duymuş olursunuz.

Etkinlik hakkında son haberleri almak için Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü sayfasını, YUCON: Uprising etkinlik sayfasını, YUBKK websitesini ve tabii ki Frpnet’in resmi Facebook sayfasını takip etmeyi sakın unutmayın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.