Haberler

Yönetmenler Şef Olsaydı Hazırlayacakları Yemekleri Gösteren 14 Karikatür

Ünlü yönetmenler, film çekim tarzlarıyla birer yemek hazırlasalardı ortaya nasıl şeyler çıkardı daha önce hiç merak ettiniz mi? Cheekylicious isimli bir karikatürist bunun yanıtını merak etmiş ve birbirinden güzel 14 tane karikatür ortaya çıkarmış.

Wes Anderson‘dan Steven Spielberg‘e, Christopher Nolan‘dan Quentin Tarantino‘ya kadar dünyanın en çok sevilen yönetmenlerinden bazıları karikatüristin listesinde bulunuyor. Ünlü isimlerin artistik tarzlarını ve filmlerinde işledikleri temaları dikkate alarak bu usta yönetmenlerin mutfağa girdiklerinde bizlere neler hazırlayacaklarını çizen Cheekylicious‘un tüm eserlerine ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Sofradaki her şeyin tadının aynı olduğu yemekleri mi seviyorsunuz? O zaman Tim Burton tam size göre. Güzel bir yemeğin, eski halinin bir gölgesi haline gelene kadar tekrar ısıtılmasından hoşlanıyorsanız ise George Lucas aradığınız şef olurdu. Asla ama asla unutamayacağınız bir akşam yemeği istiyorsanız Uwe Boll‘un imza yemeğini mutlaka denemelisiniz.

1- Hayao Miyazaki

Çağımızın en önemli yönetmenlerinden Hayao Miyazaki‘nin hazırladığı yemek elbette animelerinin tarzını yansıtıyor ve geleneksel Japon mutfağından esinlenen el yapımı sanat eserleri sunuyor.

2- Quentin Tarantino

Favori yönetmenlerimden Quentin Tarantino ise elbette ismine yakışır bir şekilde olabildiğince kanlı vama çelişkileri de içinde barındıran bir yemek sunuyor.

3- Steven Spielberg

Steven Spielberg‘i ailemizin yönetmeni olarak tanımlarsam yanlış olmaz sanırım. Hollywood’un en ünlü ismi tabiki de fazla risk almadan, bilindik tarifleri kullanarak herkes için bir yemek hazırlamış.

İlginizi Çekebilir  Hobbit Filmine 1 Hafta Kala

4- Tim Burton

İlk izlediğiniz Tim Burton filmi hangisiydi bilmiyorum ancak bunun pek bir önemi yok. Yönetmenin diğer filmlerini de izlediğiniz zaman farketmişsinizdir ki bunun gerçekten pek bir önemi yok. Eminim yönetmenin tarzı başlarda hoşunuza gitmiştir.

 

5- Wes Anderson

Masalsı anlatımı ve ilginç çekim teknikleri ile Wes Anderson’ın bu listedeki en ilgi çekici isimlerden birisi olduğunu söylemem gerek. Eğer bir şef olsaydı onun hazırladığı yemekleri denemek isterdim.

6- Peter Jackson

Her ne kadar Orta Dünya’da geçen tüm o filmlerini izlemek büyük bir zevk verse bile, hala daha Peter Jackson‘ın The Hobbit‘ten 3 filmi nasıl çıkardığını merak edenlerdenim.

7- James Cameron

Avatar sağolsun James Cameron‘ın gelişen teknolojiyi sinemada en iyi kullanan isimlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette onun hazırladığı yiyecek(!) de son teknoloji destekli.

8- George Lucas

Eski filmlerin devamının gelmesine karşı değilim, özellikle de Rogue One yahut Mad Max: Fury Road gibi kaliteli olacaklarsa. George Lucas‘ın yönettiği  iki Star Wars üçlemesi zaten planlanmış ve konu açısından birbirini tamamlayıcıydı. Ancak Disney‘e satıldıktan sonra J.J. Abrams tarafından çekilmeye başlanan 3. üçleme sanki daha çok insanların seriye olan sevgisini suistimal etmek için çekiliyormuş gibi bir his var içimde.

İlginizi Çekebilir  Christian Bale Nasıl Batman Oldu?

9- Michael Bay

Aslında Michael Bay‘in Armageddon‘ını sevmiştim, gerçekten güzel bir filmdi bence. Yani en azından artık sayısını unuttuğum ve sadece ne kadar çok patlama ve yıkım olduğu ile tanıtılan Transformers serisinden çok daha iyiydi en azından.

10- Christopher Nolan

Christopher Nolan, 2000’lerin en önemli yönetmenlerinden biri. Filmlerindeki zekice işlenmiş kurgular ve alışılmadık hikayeler ile adından çok uzun süre daha söz ettireceğine şüphe yok.

11- Coen Kardeşler

Coen kardeşler, çoğunlukla ağır tempolu ancak sert ve cesur filmlere imza attılar. Filmleri her beğeniye yönelik olmasa da, sinema tarihinde önemli bir yere sahip olduklarını söylemek yanlış olmaz.

12- David Lynch

Çektiği ilginç filmler ve aykırı tarzı ile akıllarda yer etmiş olan David Lynch’in hazırladığı yemek de filmlerinden eksik kalmayacak seviyede hazmetmesi ve anlaması zor olmuş.

13- Terrence Malick

The Tree of Life ile alışılmadık bir şahaser ortaya çıkaran Terrence Malick, özellikle dış çekimleri ve doğayı filme alma tarzı ile gönlümde ayrı bir yere sahip isimlerden.

14- Uwe Boll

Çektiği kalitesiz ve vahşi filmler ile üne kavuşan Uwe Boll‘un da bu listede bulunması eğlenceli bir detay olmuş.

Kaynak: BoredPanda – Türkçeleştirme: Frpnet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu