Haberler

Yeni Dungeons and Dragons Ek Kitabı Minsc and Boo’s Journal of Villany Çıktı

Dungeons and Dragons 5E kural kitaplarına yeni bir ek kitap geldi. Minsc and Boo’s Journal of Villany, Baldur’s Gate‘in ünlü kahramanı Minsc ve uzay hamster’ı Boo‘nun maceraları sırasındaki tuttukları günlükteki bilgilerden derlendi.

Minsc and Boo’s Journal of Villany kitabının satışlarından elde edilen para Extra Life kurumuna gidecek. Extra Life, oyuncuların Kanada ve Amerika’daki çocuk hastanelerine bağış yapmalarını sağlayan aracı bir kurum. 2008’den bu yana 30 milyon dolardan fazla bağış toplamayı başarmış.

Gezgin kolcu Minsc ile sadık yoldaşı Boo, eski dostlarını peşine düşer. Bunu yaparken eski düşmanlarına dair de bilgi toplar. Tanıdıklarının başına son 100 yılda neler geldiğini ve şimdi nerede ne yapmakta olduklarını araştırırlar. Araştırmalarından elde ettikleri bulguları da güncelerine yazarlar.

Dostlarının yönetmekte olduğu 10 adet birlikten haberdar olurlar. Gezilerinde karşılaştıkları yeni canavarlara dair öğrendiklerini not ederler. Hatta 7 kötücül ruhlu düşmanlarına dair bile bayağı bir bilgi toplamayı başarırlar. Günlükleri bu diyarlarda gezen herkesin başvurabileceği değerli bir kaynak haline gelir. Üstelik, Athkatla ve Baldur’s Gate dahil olmak üzere 4 şehirde yaşadıklarını da not etmişlerdir. Haliyle bilgileri şehri hiç görmemiş kimselere bile şehri tanıtacak denli geniştir. Güncenin değerini fark eden gezgin Volo Geddarm içindeki bilgileri düzenler. Böylece Minsc and Boo’s Journal of Villany ortaya çıkar.

Minsc and Boo’s Journal of Villany’nin yazarı Baldur’s Gate oyunlarının ilk ikisinde baş tasarımcı olan James Ohlen. Ohlen, başka bir D&D 5e ek kural kitabı olan Heroes of Baldur’s Gate‘in de yazarlığını yapmıştı.

158 sayfalık ek kitabı Wizards of the Coast yayınlıyor. PDF 15 dolara satışa çıktı. Geliri hayır kurumlarına gidecek olan karton kapaklı baskı 35 dolar, ciltli baskı ise 45 dolar olacak.

Minsc ve Boo’nun diğer maceralarını anlatan çizgi romanın tanıtım yazısını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons'ın İki Yeni Kitabı Sızdırıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.