Haberler

World of Darkness Sitesi Karanlığa Gömülüyor

Geçtiğimiz Ağustos ayında Vampire: the Masquerade 5th Edition’ın çıkışının ardından White Wolf oldukça zorlu ve tartışmalı birkaç ay geçirdi. Yönetimsel olarak büyük değişiklikler yapılması, ardından doğrudan Paradox Interactive’a bağlanılması ardından White Wolf şimdi de resmi sitesi WorldOfDarkness.com‘un kapatıldığını duyurdu.

White Wolf’un yaşadığı ilk sıkıntılar V5’in çıkmasına bir ay kala, Temmuz ayında, artık erişime kapalı olan DogWithDice adlı bir blogun, kitabın ön gösterim sayfalarından yola çıkarak yazarları ve genel olarak White Wolf’u kitaba, Nazi ve uç sağ gruplara yönelik üstü kapalı içerikler dahil etmekle suçlamasıyla başlamıştı.

İlgili Makaleler

Konuya dair tartışmaların ciddi boyutlara ulaşması ve takipçilerinin keskin fikir ayrılıkları üzerine White Wolf, hem yazılı bir açıklama yapmış ve White Wolf ekibinden Jason Carl, bir canlı yayın düzenleyerek konuya dair soruları cevaplamıştı.

Ne var ki bu tedbirler, White Wolf’un iç çalkantılarını sonlandırmaya yetmedi. Eylül ayında Tobias Sjörgen, eski White Wolf CEO’su fikir ayrılıkları nedeniyle görevinden ayrıldı. Camarilla ve Anarchs kitaplarının, bir kez daha tartışmalı bulunan içerikleri nedeniyle dağıtımları durduruldu ve kitapların içeriklerinin, bir sonraki edisyonlarda düzeltileceği sözü verildi. Ne yazık ki tüm bunlar da ardı kesilmeyen özürler, açıklama yazılarını durdurmaya yetmedi ve en sonunda, Kasım ayında Paradox Interactive, White Wolf yönetimine el koydu.

Maalesef Temmuz ayından beri White Wolf’tan gelen haberler genellikle tartışmalar üzerine oluyor. V5’in pek çok oyuncu tarafından eksik bulunan, beğenilmeyen yönleri de bu tartışmaları körüklüyor ve yazık ki tasarım konusundaki memnuniyetsizlikler, alakasız konuların tartışmalarından ayrı tutulamıyor. Elbette ki White Wolf’un pek çok eksiği de mevcut. Umalım ki White Wolf, hatalarından ve aldığı geri dönüşlerden ihtiyacı olan dersleri çıkarır ve yıllar önce Wolrd of Darkness’ın vaadettiği geri dönüşünü tüm takipçilerine hakkıyla yaşatmayı başarır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons'ın Yeni Oyun Evreni Ravnica Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.