Haberler

Watchmen, The Killing Joke Uyarlamasını İptal Ettirmiş

batman-killing-joke-animasyon-joker-banner

Batman’in en beğenilen hikayelerinden biri olan The Killing Joke’un uyarlamasının yolda olduğunu biliyoruz. DC ve Warner Bros daha öncede bu uyarlamayı yapmaya çalışmışlar ve 2 kere farklı sebeplerden dolayı vazgeçilmiş.

İlgili Makaleler

Bu bilgiler Empire’ın, Bruce Timm ve uzun süreli Batman serisinde sesleriyle yer alan Kevin Conroy ve Mark Hamill ile birlikte yaptığı bir röportajdan geliyor. Konu daha çok uyarlamanın, hikayedeki öğelere ne kadar sadık kalacağı ile ilgiliydi. Timm özellikle hikaye de Barbara Gordon’un felç olması kısmının fazla karanlık olduğunu belirtti. Daha önceden 2 kere uyarlamasının yapılmaya çalışıldığını belirttiler ve farklı sebeplerden dolayı geri çekilmiş.

watchmen

İlk iptalin sebebi Zack Snyder’ın, Watchmen uyarlamasının finansal başarısızlığı olmuş. Bu başarısızlıktan sonra +18 süper kahraman filmlerinin başarısı ile ilgili endişeler başlamış ve projeyi rafa kaldırmışlar.

İkinci sefer ise hikayenin en tartışmalı sahnesi ile ilgili. 2012 yılında yapım planları tekrar konuşulmaya başlandı fakat Colorado’da The Dark Knight Rises’ın gece gösterimi sırasında, kendini Joker’e benzeten bir kişinin sinemada birçok kişiyi öldürmesiyle tekrardan iptal edildi.

Bu iptal edilmeler için olumlu bir yön bulmaya çalışırsak, en azından daha güzel bir uyarlama çıkarmak için yapımcıların elinde bolca vakit olmuştur. Ortaya nasıl bir uyarlama çıktığını hep beraber izleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.