Haberler

Warlock Sınıfına Odaklanan Yeni Bir Dungeons and Dragons Kitabı Çıktı – Tome of the Pact

Wizard of the Coast’un, oyuncular ve amatör tasarımcılar için açtığı DMs Guild platformunda yeni bir sınıf kitabı yayınlandı, bu kitap tamamıyla Warlock sınıfına odaklanıyor. İşte karşınızda Tome of the Pact.

DMs Guild’de başka pek çok kitabıyla tanınan Alex Clippinger tarafından yazılan kitap, Warlock karakter oynatmak isteyenler ya da hâli hazırda oynatanlar için pek çok yenilik içeriyor ve kitap şimdiden altın satış oranına ulaştı.

Clippinger, Tome of the Pact kitabıyla Warlocklar’ın seçebileceği üç yeni Patron’u anlatıyor. Bunlar Limbo, Mechanus ve kadim bir fırtına devi. Warlocklar bugüne kadar ya üst düzlemlerdeki melek ırklarıyla ya da alt düzlemlerdeki şeytan-iblis varlıklarıyla pact (anlaşma) yaparak güç kazanıyordu. Clippinger, D&D kozmolojisinin nötr düzlemleri olan Limbo ve Mechanus’u da anlaşma yapılabilecek düzlemler arasına ekleyerek oyunu çeşitlendirmeye çalışmış, güzel de yapmış. Diğer yeniliklere de bakalım,

  • 24 tane yeni invocation, buna yeni cantripler (0.seviye büyüler) de dahil. Yeni invocationları kullanarak, etkili Warlock büyüleri olan Arms of Hadar, Hunger of Hadar ve Crown of Madness büyülerine farklı şekiller verebileceksiniz.
  • 144 yeni karakteristik davranış. Bu karakteristik davranışlar yeni Patronlara ve Patronlarla yapılan anlaşmalara göre şekilleniyor.
  • Klasik Warlock patronlarından birini seçtiyseniz bile üzülmeyin, zira bu kitapta tüm klasik Warlock patronlarına ait patron yaratıklarına da düzenlemeler ve yeni özellikler getirildi.
  • Patron yaratıkları için oyununuza renk katacak yeni rol yapma tavsiyeleri ve ipuçları.
  • Warlock karakterlere özel iki yeni background. Bu iki background paket şeklinde hazırlanmış, yani her türlü karakter bağı, karakter kusurları, avantajları, dezavantajları bu pakette anlatılmış. Bu bacgroundlar; Eldritch Cultist ve Far Plane Wanderer.

DMs Guild’i ilk kez kullanacak oyuncular merak etmesin, bu site Wizard of the Coast ile resmi anlaşmalı ve şirketin onayı olmadan hiçbir kitap yayınlanmıyor. Bu kitaplarda yayınlanan tüm bilgiler D&D 5th Edition FRP kurallarına uymak zorunda. Dilerseniz siz de kendi kitaplarınızı yayınlayabilir hatta ücret talep edebilirsiniz. Ücret talep ettiğiniz takdirde elde ettiğiniz gelirin yarısı Wizard of the Coast’a giderken kalan yarısı size veriliyor. Kitaplar yalnızca PDF formatıyla satılıyor.

Tome of the Pact kitabını dilerseniz 4.95 dolara buradan satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Çizgi Filmi İçin Mini Belgesel Hazırlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.