Son Haberler
Anasayfa » Haberler » USAopoly, IT Filminin Kutu Oyunları İçin Warner Bros ile Anlaştı

USAopoly, IT Filminin Kutu Oyunları İçin Warner Bros ile Anlaştı

Palyaço Pennywise bu kez sinema perdesinden kutu oyunlarına sızıyor. Warner Bros. ile lisans anlaşması yapan USAopoly, Stephen King‘in yarattığı IT efsanesinin 3 oyununu geliştirecek. Bu ay Clue: IT oyununu çıkarmaya hazırlanan USAopoly, yıl sonuna doğru Monopoly: IT ve IT: Evil Below kutu oyunlarını da piyasaya sürecek.

Clue: IT kutu oyununda; oyuncular çok geç olmadan Pennywise‘ın planını ortaya çıkarmak için Bill Denbrough ve diğer Kaybedenler Kulübü üyelerine yardım etmeye çalışıyor. 2017 yapımı IT filminden 7 çocuğun, “Kırmızı Balonlar”dan kaçınarak Pennywise hakkında ipuçlarını toplamaları gerekiyor.

Monopoly: IT oyunu ise dünyaca ünlü kutu oyununu Maine‘deki Derry şehrine taşıyor. Şehirdeki bölgeler arasında hareket eden oyuncular, kartları çekerek banliyö evleri ve apartmanlar inşa ediyor. Oyunun piyonları solunum cihazı, kağıttan gemi ve bisiklet gibi filmdeki ikonik eşyalarla değiştirilmiş.

USAopoly‘nin geliştireceği üçüncü oyun IT: Evil Below, zar ve kartlarla oynanacak. Kaybedenler Kulübü‘nün üyeleri haline gelecek oyuncular, Pennywise‘ın peşini burada da bırakmayacak. Warner Bros.‘la yapılan anlaşmanın dışında kalan IT: Evil Below tamamen USAopoly‘nin oyunu olacak.

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Hikayesi, Londra Tiyatrolarında Devam Edecek

USAopoly bu yıl ayrıca Harry Potter‘ın 3 oyunu ile Talisman‘ın Kingdom Hearts oyunlarını da çıkaracak.