Haberler

Türk Yapımı Masaüstü Strateji Oyunu Incorporated Piyasaya Çıktı!

incorporated-banner

Türkiye’de geliştirilen ilk Eurogameler’den biri olan, dünya ekonomisi, piyasalar ve politik gelişmelerin konu edildiği strateji oyunu Incorporated piyasaya çıktı. Oyun, Almanya’nın Essen kentindeki Spiel 2016 oyun fuarında da sergilenecek.

Oyunun mekanik tasarımını Can Adatepe, grafik tasarımını ise Sebastian Koziner ve Cem Akkartal yaptı. Oyun, aynı zamanda Can Adatepe’nin tasarladığı ilk masaüstü kutu oyunu olma özelliğine de sahip…

İlgili Makaleler

Incorporated’de oyuncular, hepsi kendine has özelliklere sahip devasa küresel şirketleri kontrol edip küçük şirketleri yutarak tekel olmaya çalışıyorlar.  Amaçları, arka planda gelişen dinamik dünya ekonomisine ve jeopolitik olaylara uyum sağlayarak oyun sonunda en çok para kazanan şirket olmak.

incorporated-gorsel-03

Incorporated, benzer ekonomi temalı masaüstü oyunlarda bulunmayan bazı mekanikleri de içinde barındırıyor. Küresel ekonomideki ani yükseliş ve düşüşler, oyuncuların kar beklentilerini her tur değiştiriyor. Ayrıca oyuncular satın almalarını borçla finanse edebildiklerinden sınırsız miktarda nakit kullanabiliyorlar.

Oyundaki olay kartlarının çeşitliliği sayesinde, her oyunda farklı bir ekonomik ve jeopolitik senaryo gerçekleşiyor. Kimi oyunlarda dünya ekonomisi yerlerde sürünüp oyuncular satın almalarda son derece cimri davranırken kimi oyunlarda büyüyen Asya ekonomisindeki yeni pazarlara girmek için akıl almaz paralar saçıyorlar. Bir bakmışsınız Rusya’da gerçekleşen rejim değişikliği oyuncuların o ülkedeki tüm yatırımlarını tek hamlede yok ederken, bir de bakmışsınız ki Çin, Amerika’yı geçip dünyanın yeni lideri olmuş.

incorporated-gorsel-01

Üç – dört kişi ile oynanan, özellikle ekonomi ve savaş oyunları türlerinden hoşlanan masaüstü oyuncularına hitap eden oyunun dünya ekonomisinin nasıl işlediği ile ilgili öğretici bir yönü de bulunuyor.

Incorporated, yalnızca İngilizce görseller ve İngilizce kullanım klavuzu ile sınırlı miktarda basılarak yurtdışında amazon.com üzerinden satışa sunuldu. Ayrıca 25 Ekim’den sonra Türkiye’de de gittigidiyor.com üzerinden satışa sunulacak olan Incorporated, yakın zamanda Türkçe kullanım kılavuzu ile birlikte satılacak.

Oyun hakkındaki resimler, kullanıcı yorumları ve daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Minecraft Dungeons 26 Mayıs’ta çıkıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.