Haberler

The Ray Bradbury Theater İle Bilimkurguya Doyacaksınız!

ray-bradbury-banner

Ray Bradbury‘nin doğumunun 95. yılını geride bırakırken onu sadece romanlarıyla değil, beyaz cam için hazırladığı TV programıyla da hatırlamak gerekiyor.

Bilimkurgu denildiğinde aklıma gelen birkaç isim varsa Ray Bradbury her zaman başı çekmiştir. Sadece bilimkurgu yazmakla kalmamış, yarattığı hikayelerde yakın geleceğimizde yaşanacaklara da adeta ışık tutmuş. Bu yüzden Bradbury’nin yeri benim için her zaman farklı olmuştur.

İlgili Makaleler

Ona ait birçok yazıyı, makaleyi okumaya çalışırken gözümden nasıl da kaçtığını anlayamadığım bir yapıtına rastladım. Tor.com’da yer bulan haberde, 1985-1992 yılları arasında Ray Bradbury’nin yazıp sunduğu The Ray Bradbury Theater diye bir program yayınlanmış. Adeta her bölümü Alacakaranlık Kuşağı kokan programın ilk iki sezonu HBO kanalında yayınlandıktan sonra 1992 yılına kadar USA kanalında yayınlanmaya devam etmiş.

ray-bradbury-theater

Usta yazar bu program için kendi kısa hikayelerinden yola çıkarak bölümler hazırlamış. Bazılarını izlerken romanlarından ve kısa öykülerinden birleştirdiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Hatta çoğu bölümde tanıdık yüzlerle de karşılaşma ihtimaliniz yüksek. William Shatner, Jeff Goldblum, Drew Barrymore, Peter O’Toole, Donald Pleasence, Eileen Brennan, David Carradine, Saul Rubinek gibi isimler bu yapımda yer almışlar.

Şöyle gece yatmadan önce biraz kafamı boşaltayım diyorsanız The Ray Bradbury Theater bölümlerine YouTube üzerinden ulaşabileceğinizi de hemen müjdeleyeyim.

Aşağıdan serinin ilk bölümünden başlayarak 65 bölümlük uzun bir maceraya atılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Wachowski Kardeşlerden Yeni Matrix Üçlemesi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu