AYBABTUHaberler

Star Wars’un Yeni Yapımları, Yüksek Cumhuriyet Dönemine Odaklanacak

Birkaç ay önce Lucasfilm‘in “Yüksek Cumhuriyet” (High Republic) döneminde çekilecek birkaç film geliştirdiği bildirilmişti. Pek çok kişi gibi başlangıçta bu dönemin Skywalker destanının başlangıcından 400 yıl önce belirlendiğini düşünmüştük.

Lucasfilm aylardır Project Luminous adı verilen bir şeyden bahsediyordu. Şimdi bunun ne olduğunu öğrendik. Disney Publishing Worldwide yöneticisi Tonya Agurto, Lucasfilm’in Skywalker destanından 200 yıl öncesinde, Yüksek Cumhuriyet döneminde bir geçecek kitaplar ve çizgi roman yayınlayacağını doğruladı. Bu dönemi de bir fragmanla duyurdu.

Lucasfilm Yayın Yaratıcı Yönetmeni Michael Siglain bunun “barış ve refah dolu altın bir zaman olduğunu söyledi. Jedilar’ın gerçekten galaktik koruyucular, barış ve adaletin gözcüleri olduğu bir zaman.” Bu çalışma aynı zamanda “Uzay Vikingleri”nin olduğu dönemde “Yuvarlak Masa Jedi Şövalyeleri” olarak tanımlandı.

Anladığımız kadarıyla bu kitaplar ve çizgi romanlar, Star Wars evreninde bu dönemin kurulmasına yardımcı olacak, böylece hayranlar bir sonraki filmler çıkmadan önce o dönem ile tanışmış olacaklar. Bir sonraki Star Wars film serisinin de bu dönemde geçeceğini düşünüyoruz.

Yaklaşan bu projelere dahil olan yazarlar arasında Cavan Scott (Star Wars Adventures), Claudia Gray (Star Wars: Master & Apprentice), Charles Soule (Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith), Daniel José Older (Star Wars: Last Shot) ve Justina Ireland (Star Wars: Lando’s Luck) yer alıyor.

Bu yeni zaman diliminde ne tür hikayelerin ve kahramanların ortaya çıkacağını merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  DC Titans Dizisinden Resmi Fragman Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu