Son Haberler

Zombi Konseptli Kutu Oyunu: Zombicide

zombicide-kutu-oyunu-banner

Zombilerin istilasına uğramış bir şehirde hayatta kalan çok az insandan birisiniz. Amacınız zombilere yem olmadan kurtulmak.

Etrafta, yanınızdaki mermi sayısından daha fazla zombi var! Silahları bulun, zombileri öldürün! Ne kadar çok zombi öldürürseniz o kadar ölümcül bir savaşçıya dönüşürsünüz. Ne kadar ölümcül olursanız sizi yok etmek isteyen daha çok zombi çıkar!

Oyundan bahsetmek gerekirse; oyun 1-6 kişi ile oynanabiliyor. Oyun stiline bağlı olarak 20 dakika ile 3 saat arasında değişen bir oyun süresi var.

zombicide_box_thÇok kişiyle oynanırsa her oyuncu kendi karakterini kontrol ediyor, tek kişi oynanırken oyuncu 4 karaktere kadar kontrol edebiliyor. Oyuncular bir yandan zombileri avlarken bir yandan da şehirden kaçarak hayatta kalmaya çalışıyorlar. Avlanma ile hayatta kalma arasındaki denge çok önemli. Bir yönün ağır basması oyunun sonunu getirebilir. Bu nedenle oyuncular stratejik davranmalılar.

Karakterleri oyuncular kontrol ederken şehirdeki zombiler açılan kartlara göre hamle yapıyorlar. Bu da zombilerin sürpriz yapma ihtimallerini artırıyor.

zombicide-minisKutu içeriğine gelirsek;
– 71 minyatür (6 karakter, 40 Walker, 16 Runner, 8 Fatties ve 1 Abomination)
– 6 adet zar
– 24 gelişim sayacı
– 18 gürültü pulu
– 12 kapı pulu
– 1 adet ilk oyuncu pulu
– 110 adet mini kart (42 zombi kartı, 62 ekipman kartı, 6 yara kartı)
– 9 adet oyun haritası kartı
– 6 adet karakter kimlik kartı
– 4 araç kartı
– 10 amaç pulu
– 6 adet zombi doğma pulu
– 1 çıkış pulu

İlginizi Çekebilir  2. Dünya Savaşı'nın Gizli Kahramanları

zombicide-board

Oyun biraz Left 4 Dead veya Resident Evil konseptini andırıyor doğrusu. Bu da oldukça iyi bir oyun çıkabileceğinin göstergesi.

Ağustos 2012 yılında çıkacak bu oyun için oyunun yapımcısı Guillotine Games’in web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bu da ürünün tanıtım videosu:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu