Son Haberler

Üç Büyükler RPG Yaparsa!

Kingdoms of Alamur: Reckoning

Kingdoms of Amalur2012’ye doğru piyasalara gelecek bir sürü single player RPG ve MMORPG’ler olacağını biliyoruz. İşte bunların single player cephelerinden biri de “Kingdoms of Amalur: Reckoning” (KOAR) olacak. 38 Studios tarafından yapılan ve Big Huge Games tarafından dağıtılacak olan bu oyunda  beş farklı bölge, dört oynanabilir ırk, üç gelişme ağacı ve her bir ağaçta da yirmi iki adet yetenek olacağı ilk temel bilgiler arasında. Aynı zamanda oyun, E3 fuarında da RipTen tarafından “En İyi RPG” oyunu seçildi.

Canlandıracağımız karakter, bir “boşluk vaziyetinde” bir sürü cesedin arasında yeniden diriltilmiş şekilde oyuna başlayacak. Ayrıca oyunda bir tür “kader” sistemi, yetenek ağacı gibi çalışarak belli “kader yollarında” ilerleyen karakterimize sınıf belirleme şansı sağlayacak. Bununla beraber, doğru zamanda doğru tuşa basma yönünde dövüş sistemini kullanacak olan KOAR, bir tür “God of War” atmosferi yaratacak gibi görünüyor. Ancak savaş koordinatörü Joe Quadara, bu savaş şeklinin sadece belli durumlarda etkili olacağını, aslen RPG oyunlarına yaraşır stratejik kararlarla oyunun ilerleyebileceğini belirtmiş.

Reckoning

Reckoning

Oyun için söylenen Curt Schilling’in dediği şekilde en önemli detay, “God of War ve Oblivion evliliği” söylemi gibi görünse de, bir de KOAR füzyon projesi için bir araya gelen insanlar var ki… Oyunun yapımcısı olarak Ken Rolsten (The Elder Scrolls III: Morrowind ve IV Oblivion) senaryo  için R.A. Salvatore (Drizzt Do’urden’in yaratıcısı ve Kara Elf Üçlemesinin yazarı) ve çizimler için ise Todd McFarlane (Spawn’ın yaratıcısı) seçilmiş!

Kendi alanlarında harika işler çıkarmış olan bu üç insanın beraber yapacağı bir oyun iyi olacak mı acaba? 2012 başını bekleyelim ve görelim…

Yazan: Adnan “The Bard” Ergül

Web Sitesi: http://www.reckoningthegame.com

Oyunun Trailerı:

İlginizi Çekebilir  FRP Alım/Satım Grubu Açıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu