Son Haberler

Türk Strateji Oyunu TAMGA

tamgaDaha önce hiç kutu oyunu oynadınız mı? Mutlaka Monopoly, Tabu, Scrabble gibi oyunlar denemişsinizdir. Peki hiç stratejik kutu oyunu denediniz mi? Eee Risk, Büyük Taktik, Gizli Hedef veya Axis & Allies oyunlarını duymuş veya oynamışsınızdır. O zaman size farklı bir şey sunalım. Hiç Türk yapımı stratejik kutu oyunu oynadınız mı? Üstelik de tarihsel gerçekliklere dayanan bir Osmanlı tarihi kurgusu ile.

Eğer Tamga’yı duymadıysanız oynamış olmanız mümkün değil.

Türk yapımı bir stratejik kutu oyunu olan Tamga, Osmanlı döneminin kuruluşundan yükseliş döneminin sonuna kadar bir zamanda geçen tarihsel bir oyun. Minimum 2, maksimum 6 oyuncu ile oynanan bu oyunda beylikleri yöneterek topraklarınızı genişletmeye çalışıyorsunuz. Tabii ki oyun sadece bundan ibaret değil. Yapmanız gereken pek çok şey var. Dünyanın en detaylı stratejik kutu oyunu olarak tabir edebileceğimiz bu oyunu, oyunun yapımcısı ve fikir sahibi Hakan Ayyıldız kısaca şu şekilde tanıtıyor;

tamga_hakkinda

Tamga, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan, yükseliş dönemi sonuna kadar devam eden zengin tarihsel dönemi kendisine zemin teşkil ederek, oyuncuların Türk beylerinin yerlerini almasını ve tarihi yeniden yaşamalarını sağlayacak geniş içerikli bir strateji kutu oyunudur. 

Oyundaki metinler, asker çizimleri, kartlar, akçeler, piyonlar ve diğer bileşenler için binlerce kaynak araştırıldı ve aslına uygun materyaller üretildi.

Dört yılı aşkın bir süre, çok hassas çalışılarak tasarlanan ve kurgulanan oyunumuzun tarih danışmalığını Doç. Dr. Erhan AFYONCU üstlendi.

Şanlı Türk Tarihi’nin bir kısmını hatırlatmaya çalıştığımız ve dünya standarlarında ürettiğimiz Tamga, sizlerin beğenisini kazanırsa, bu bizim emeklerimizin en önemli karşılığı olacaktır.

Bize bu oyunu kurgulama imkanı veren şanlı tarihimizi yazmış , miras bırakmış olan atalarımızı ve Büyük Türk Milleti’ni saygıyla selamlıyor ve Türk olmaktan onur duyuyoruz.


Oyun hakkında bilgi almak istiyorsanız yazdığımız inceleme yazısına bakmanızı şiddetle ve ısrarla öneririz. Bu oyunu kaçırmayın.

Şimdiden iyi oyunlar dileriz.

İlginizi Çekebilir  2013'ün En Çok Beklenen Oyunları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu