Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » Tasarım Gücüyle Dünya Turu!

Tasarım Gücüyle Dünya Turu!

designer-on-the-road-banner

Onun ismi Çağrı Çankaya. Kendisi bir illüstratör ve tasarımcı. Kitap kapaklarından bilgisayar oyunlarına kadar pek çok tasarım yaptı ancak şimdi bambaşka bir heyecanın peşinde.

Millet beygir gücü veya paranın gücüyle dünyayı dolaşırken Çağrı, tasarım gücüyle dünya turu yapıyor! Ve Designer on the Road!

dotrLogoÇağrı Çankaya, 1984 doğumlu bir tasarımcı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bitirdi. Pek çok ajans ve proje için tasarımlar hazırladı ve bu alanda önemli ödüller kazandı. Hayatını tasarıma ve güzel işler ortaya koymaya adadı ve bu uğurda bir dünya turuna başladı.

İşinden ayrıldı, cebinde parası olmadan bir dünya turuna çıktı. Gittiği yerlerde tasarıma ihtiyacı olan ajanslara, projelere ve şirketlere tasarımlar yaparak yolculuğuna ve temel ihtiyaçlarına yetecek kadar para kazanıyor. Bu para ile de yolculuğuna devam edip tasarımlarına devam ediyor.

Durum böyle olunca ortaya çok ilginç olaylar çıkabiliyor. Mesela bugün paylaştığı videosunda “Dünyanın ilk havada tasarlanan logosu“na imza attı. Buna benzer yolculuk ve ilginç hikayelerini hem kendi blogunda hem de Facebook sayfasında paylaşıyor.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu ve Fantazya Dünyasının En İyi Çizimleri - The Chesley Award Finalistleri Açıklandı

Dünya turu devam ediyor. Tur tamamlandığında tekrar Türkiye’ye döndüğünde yaşadıklarını kitaplaştırıp bu muhteşem hikayeyi bizlerle cömertçe paylaşacak. Eğer dilerseniz, bir tasarımcının en büyük enerji kaynağı olan bir fincan kahve ile Çağrı’ya yardım edebilirsiniz. Designer on the Road sitesinin sağ üst köşesinden sıcak bir kahve ısmarlamaktan çekinmeyin.

Biz de bu yolculuğunda Çağrı Çankaya’ya iyi yolculuklar diliyor ve cesaretinden dolayı tebrik ediyoruz. Yolun açık olsun Çağrı.

İşte, dünyanın ilk havada tasarlanan logosunun videosu: