Son Haberler

Pathfinder Online İçin Hazır Olun!

pathfinder-online-banner

Dünya’da en çok oynanan ve bilinen masaüstü FRP oyunlarından Pathfinder’ın ev sahibi şirketi Paizo, yeni çıkacak ve Pathfinder dünyası için bir ilk olma özelliği taşıyacak olan The Pathfinder Online MMO oyununun yapımının son hız devam etmekte olduğunu söyledi!

Oyunla ilgili her hangi derin bir bilgi olmasa da gerek Pathfinder FRP oyuncularının gerekse yeni başlayanların çok seveceği bazı şeylerden bahsedildi.

İlgili Makaleler

pathfinder-resim-1İlk olarak oyunun yapım işini üslenen Paizo’nun kardeş şirketi Goblinworks’ün biz oyuncuların oyuna katkıda bulunabilmesi için bir Kickstarter projesi başlattıklarını söylememiz gerekiyor. Kickstarter bir bağış programı görüntüsünde olsa da oyunculardan sadece 1 dolar alıyor ancak güzel şeylerle dönüş yapıyorlar. Yaklaşık 25 gün önce başlatılmış olan Kickstarter ile 650.000$ gibi harika bir rakama ulaştılar. Hedefleri olan 1 milyon dolar için 6 gün daha Kickstarter’a devam edilecek. Siz de destek olmak isterseniz yanlızca 1$ vermeniz yeterli. Pathfinder Online Kickstarter projesine buradan ulaşabilirsiniz.

pathfinder-resim-2Oyunun içeriğine gelince; masaüstü FRP oyuncularının ilk kez Pathfinder dünyası Golarion ile görsel olarak karşılaşacakları bu oyun harika olacak. Şu ana kadar kalemi çok iyi olan yazarların yazdığı kelimelerle, çizerlerin müthiş resimleriyle hayalimizde oluşan bu dünyayı canlı olarak yaşayacağız! Oyun ile sadece bizim için hazırlanmış zindanlarda oynayarak değil, zindanlardaki olayları da şekillendirmemizi sağlayacak bir yapı mevcut. Genellikle çoğu online RPG oyununda oyuncu rol yapmadan mahrum bırakılır; oyuncunun, mevcut görev zincirleriyle o dünyanın ana hikayesine bağlanması sağlanır. Ancak Pathfinder Online ile etrafımızdaki olayları şekillendirebileceğiz.

the-emerald-spire-pathfinderGeçtiğimiz haftalarda ise büyük bir duyuru ile Emerald Spire Superdungeon‘ı (Zümrüt Kule Süperzindanı) yayınladılar. Bildiğimiz zindanlardan çok daha büyük olan bu macera paketi, yaratılan en büyük resmi Pathfinder zindanı olma özelliği taşıyor. Zümrüt Kule’nin her bir katında farklı bir zindan seviyesi mevcut. Ve çoğu bizim tanıdığımız isimler olan büyük yazarlar her bir zindan seviyesini bizzat kendi hazırlıyor! İlk 12 zindan seviyesini hazırlayacak olan bu isimlere gelirsek;

 • Richard Baker: Unutulmuş Diyarlar’da kitap ve campaign setting yazarı; Birthright evreninin yaratıcılarından.
 • Wolfgang Baur: Open Design’ın CEO’su ve efsanevi TSR tasarımcısı.
 • F. Wesley Schneider: Paizo Baş Editörü ve Ustalav’ın (Pathfinder’da geçen bir bölge) yaratıcısı
 • James Sutter: Paizo Kurgu Editörü ve Kaer Maga’nın (Pathfinder’da geçen bir şehir) yaratıcısı.
 • Lisa Stevens: Paizo’nun CEO’su ve White Wolf ile Wizard of the Coast’un kurucularından biri.
 • Keith Baker: D&D’nin ödüllü evreni Eberron’un yaratıcısı.
 • Ed Greenwood: Unutulmuş Diyarlar evreninin yaratıcısı.
 • Erik Mona: Pathfinder Campaign Setting’in yaratıcılarından ve yayımcılarından.
 • Mark Rein-Hagen: White Wolf’un kurucularından ve Ars Magica, Vampire: The Masquerade, Werewolf: The Apocalypse, Wraith: The Oblivion, ve Changeling: The Dreaming’in yazarı.
 • Jason Bulmahn: Pathfinder Roleplaying Game’in baş tasarımcısı ve Pathfinder Campaign Setting’in yaratıcılarından.
 • Frank Mentzer: RPGA’nın kurucusu ve çok iyi bildiğimiz The Temple of Elemental Evil’ın ve D&D boxed setlerin yazarlarından.
 • James Jacobs: Pathfinder Adventure Path ve Varisia’nın yaratıcısı ve direktörü.

pathfinder-online-miniLisa Stevens yaklaşık 25 yıldır bu insanlarla harika işler başardığını belirtirken şu ana kadar yapılmış olan en harika süperzindan için hazır olmamızı istiyor!

Başka güzel bir haber de şu ana kadar harika savaş oyunları minyatürleri yapan WizKids firmasıyla anlaştıklarını ve şimdiden bir kaç minyatür hazırladıklarını söylüyor. Kickstarter ile toplanan miktar arttıkça daha çok sayıda ve harika minyatürler yapacaklarını da ekliyor.

Son olarak Paizo CEO’su Lisa Stevens’ın sözleriyle kapatıyorum;

“Oyun şirketi olarak bizi tercih ettiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Eğer sizlerin ilgisi olmasaydı Paizo bugün olduğu konuma gelemezdi. Bu, benim ve ekibim için dünyalara bedel bir duygu. Harika günler sizinle olsun. 2013 yılında yepyeni maceralar paylaşmak için sabırsızlanıyorum!”

İşte Pathfinder Online’ın Kickstarter için hazırlanan videosu:

Oyunun Kickstarter projesine hemen destek olabilir, detaylara bakabilirsiniz. İşte Kickstarter linki burada!

İlginizi Çekebilir  Kayra Keri Küpçü, ENnie Jürisine Aday! Siz De Destek Olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu