Son Haberler

Monte Cook, Dungeons and Dragons Ekibinden Ayrıldı!

dnd-4e-logo

Dungeons and Dragons 5th Edition oyunu için çalışmalar sürerken Wizards of the Coast’ta yaprak dökümü yaşanıyor.

D&D Next ismiyle duyurulan Dungeons and Dragons 5th Edition çalışma ekibinin başında bulunan Monte Cook, ekipten ayrıldı.

Önce TSR firmasında görev alan, TSR’ın kapanması ile Wizards of the Coast için çalışmaya başlayan Monte Cook; 1992 yılından bu yana D&D sistemi için kitaplar yazıyordu. 3rd Edition sistemini hazırladı, Planescape’e şekil verdi, 4th Edition ekibinde bulundu ve şimdi de 5th Edition için çalışmalarını sürdürüyordu.

monte-cookBeklenmeyen bu ayrılık için Monte Cook, kendi blogunda şu açıklamaları yaptı:

“Geçen hafta, Wizards of the Coast’tan ayrılmaya karar verdim. Artık Dungeons & Dragons için çalışmıyorum ancak ilerleyen zamanlarda danışmanlık yapabilirim. Ayrılma sebebim şirket içindeki düşünce farklılıklarından kaynaklanıyor. Şunu da belirtmek isterim ki bu fikir ayrılıkları, yakın çalışma arkadaşlarım Rob Scwalb ve Bruce Cordell ile değil. Geçmiş yıllarda, onlarla çalıştığım her anımda çok eğlendim. İnanıyorum ki ortaya harika bir oyun çıkaracaklar.

Profesyonel seviyeyi korumak adına daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. Bu nedenle daha fazla detay belirtmeyeceğim.

Kulaklarınız açık olsun, çok yakında sizlere çok ilginç bir haber verebilirim.”

Neler olduğunu şimdilik bilemiyoruz ancak Monte Cook’un ekipten ayrılmasının önemli bir durum olduğunun farkındayız. Umarız proje iyi bir şekilde devam eder.

İlginizi Çekebilir  League of Legends Resmen Türkiye'de!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu