Son Haberler

Menzoberranzan Hakkında Neler Biliyorsunuz?

menzoberranzan-city-of-intrigue-banner-700

Geçtiğimiz günlerde Wizard of the Coast yeni bir Menzoberranzan rehberi yayımladı. Ancak bu her zaman çıkardıkları rehberlerden çok farklı.

Öncelikle günümüze kadar çıkan tüm oyun rehberleri (bir dünyadaki bir bölgeyle ilgili ayrıntılı bilgi veren kitaplar) çıktığı dönemki oyun editionına göre yazılıyordu. Yani söz gelimi 2005’te çıkan Cormyr diyarını anlatan rehber kitap D&D 3rd Edition’a göre yazılıyordu. Ancak yeni rehberimiz Menzoberranzan: City of Intrigue, bu güne kadar yayımlanmış tüm D&D editionlarına göre yazılmış. Yani arkadaşlarınızla hangi edition’ı oynuyorsanız oynayın bu kitap şu ana kadar ki Menzoberranzanla ilgili ne var ne yok her şeyi barındırmakta.

menzoberranzan-sceneMenzoberranzan’ı kuran Menzoberra isimli rahibenin şehri yoktan var etmesi, Drizzt’in doğumuna kadar geçen süre ve kaçışı, Time of Troubles dönemi, Örümcek Kraliçe’nin Savaşı dönemi, Spellplague (büyübozumu) ve sonrasında olanlar vs. her şey anlatmakta bu rehber.

Arkadaşlarınızla Menzoberranzan’ın istediğiniz zaman aralığında oyun oynayabilirsiniz. Şehrin en köhne hanından tutun, Baenre evinin en gizli odalarına kadar pek çok şeyi görebilirsiniz. En büyük evden en küçük eve kadar hepsinin hiyerarşileri, evlerdeki soylu drowlar, okullardaki hocalar hatta evcil hayvanlarının isimlerine kadar her türlü bilgi bulunmakta.

menzoberranzan-city-of-intrigue-bookYani kendi karakterinizi yaratıp Menzoberranzan’ın kaosuna kapılıp gitmemeniz için hiçbir sebep yok.

Kitaptan bir sayfalık bir bölüm ve Menzoberranzan’dan bir resim yayımlandı bile. Bu linkten göz atabilirsiniz. http://www.wizards.com/dnd/files/excerpts/excerpt_menzo4.pdf

Kitap 21 Ağustos 2012 tarihinde 29.95$ fiyat ile satışa sunulucak.

İlginizi Çekebilir  FRP Oyunlarının Tarihçesi Bu Kitapta Toplanıyor - Designers & Dragons

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu