Son Haberler

George R.R. Martin Marvel Yazarlığına Soyunuyor!

george-martin-doctor-strange

Buz ve Ateşin Şarkısı adlı serisinden ziyade Game of Thrones isimli dizisi ile adını daha çok duyuran fantezi yazarı George R.R. Martin, World Con 2012’de Marvel Evrenine fantastik hikayeler yazmak için tekliflere açık olduğunu belirtti.

Şüphesiz George Martin gözünü Marvel Evrenleri’nin ve tüm kainatın mistik sanatlar koruyucusu Doctor Stephen Strange’e dikmiş durumda. Kendi sözlerinden dinleyelim:

Dr_Strange“Dr. Strange’i tüm Marvel Evreni’nden ayrı tutuyorum ve onu bir takımın parçası olarak kabul etmiyorum. Bu tarz işler için yaratılmamış, diğer kahramanlar tarafından çok bilinmiyor ve Marvel Evreni’nin kenarında kimseye fark ettirmeden dünyayı ve boyutumuzu Spider-Man ve Avengers’ın hayal dahi edemediği tehlikelere karşı koruyor. O, Cthulu, Eskiler (The Old Ones) ve korkunç Dormammu’ya karşı koruyucu duvarımız. Kendisi Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yazılırken de en iyi zamanlarını yaşıyordu.”

Hatırlatmak gerekirse Steve Ditko neredeyse Stan Lee kadar eski bir Marvel kurdu olmakla birlikte Doctor Strange (1963) ve Spider-Man’i (1962) Stan Lee ile birlikte yaratmışlardır.

Tabii ki henüz resmi hiç bir teklif almamasına rağmen her türlü fırsata açık olduğunu söyleyen George Martin; fantezi ürünü bir çizgi roman karakterini fantezi edebiyatı yazan bir yazardan daha iyi kim anlayabilir demeden de geçmiyor.

strange-vs-baron-modroDoctor Strange’i bilmeyenler için kısaca anlatalım. Kendisi başarılı bir cerrahken geçirdiği bir kaza sonucu el sinirleri hasar görüyor ve artık ameliyatlara giremiyor. Bir süre alkol bağımlısı olduktan sonra Tibet’teki keşişlerin olağanüstü tedavilerinin olduğunu öğreniyor ve oraya gidiyor. Keşişlerin lideri The Ancient One (Kadim Olan) boyutumuzun ve dünyamızın mistik koruyucusudur ve büyüye inanmayan Dr. Strange’te büyük bir potansiyel görür. Ancak büyüye inanmayan ve şarlatanlık olarak gören Strange, tapınaktan ayrılmadan evvel The Ancient One’ın çırağı Baron Mordo’nun, ustasına ihanet etmekte olduğunu görür ve ilk kez büyüye şahit olur. Bunun üzerine The Ancient One’a gördüklerini anlatır, Baron Mordo çıraklıktan men edilir ve sürgüne gönderilir. Dr Strange’te artık var oluşunun sonuna gelen The Ancient One’ın (normal bir insan ömründen çok daha fazla yaşamıştır) yerine geçerek varoluş düzlemimizin ve dünyamızın mistik koruyucusu ve her gittiği yerde söylemekten sıkılmadığı “Master of Mystic Arts” (Mistik Sanatlar Uzmanı) olmuştur. Asla bir ekibe kalıcı olarak üye olmasa da kahramanlarımızın çok zorlandığı zamanlarda onlara yardım etmekten çekinmemiştir.

Röportaji izlemek isterseniz:

İlginizi Çekebilir  Before Watchmen Çizgi Roman Serisini Neden Okumalısınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu