Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » FRPNET, Yazarlarına Telif Ödüyor

FRPNET, Yazarlarına Telif Ödüyor

Yakın bir zamanda 7. yılını dolduracak olan Frpnet, yazarlarıyla büyümeye devam ediyor.

Frpnet CopyrightSizlerin güveni, desteği ve katkılarıyla bugünlere kadar büyümeyi sürdüren Frpnet şimdi de yazarlarına “küçük” bir katkı sağlamak için kolları sıvadı. Başlangıç olarak sitede bulunan “Diyarlar” ve “Bilgi” bölümlerine yazılacak yazılar için yeni gelen yazılara telif ödemesi yapılacaktır. Daha sonraki aşamada; Frpnet bünyesinde bulunan Frpnet Dergi projesinin yeniden canlanmasını takiben dergi yazarları da bu telif hakkından faydalanacaktır.

Diyarlar bölümü için; mevcut diyarlara ek olarak veya bölümümüzde yer almayan bir diyar hakkında yazı/yazı dizisi yazabilirsiniz. Yazı uzunluğu ve içeriği tamamen serbesttir. Daha önce anlatılmamış bir diyar hakkında yazmak isterseniz öncelikle tanıtıcı bir Genel Bilgi yazısı ile başlamak daha mantıklı olacaktır.

Bilgi bölümü için; sitemizde mevcut olan bilgilere ek olabilir, mevcut olan bilgilerin genişletilmiş hali olabilir veya bölümümüzde daha önce bahsetmediğimiz yepyeni bilgiler yazılabilir.

Telif Sistemi:
Telif sistemi şu şekilde işleyecektir;

– Her 1000 karakter (Boşluksuz) için 0,5 TL ödeme bakiyenize geçecektir. (Microsoft Word benzeri programlardan kontrol yapabilirsiniz.)
– Toplam bakiyeniz 50 TL olduğunda ödemeniz belirteceğiniz hesaba yatırılacaktır.
– Sadece yayınlanan yazılar için ödeme yapılacaktır.
– Şu an için geçmişe dönük telif ödemesi yapılmayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Öteki Dünyalar Edebiyatı Etkinliği

Sonraki dönemde tekrar hayata geçmesi planlanan Frpnet Dergi (basılı veya e-dergi) için yazılacak yazılarda da aynı telif yöntemi uygulanacaktır.

Evet, biliyoruz; size büyük paralar veya telifler vaad etmiyoruz fakat sizlerin desteği ve sevgisi dışında bir geliri ve beklentisi olmayan bir site olarak şimdilik bu şekilde bir başlangıç sunuyoruz. İlerleyen zamanlarda tabii ki daha fazlasını sunmak istiyoruz fakat yazdığınız yazıların karşılığında bir öğlen yemeği, soğuk bir içecek sunabiliyorsak ve; “Frpnet’e yazı yazdım, o parayla içiyoruz,” deyip yüzünüze bir tebessüm kondurabiliyorsak ne mutlu bize. Yazdığınız yazının ve gösterdiğiniz önemli emeğin karşılığını az da olsa hakkınızı ödemeye çalışacağız. Bilginin, emeğin ve düşünenin yanında olacağız.

Yazılarınızı admin [at] frpnet.net mail adresine gönderiniz.