Son Haberler

FRPNET, GameX in Trump Etkinliğindeydi!

gamex-trump-banner

FRPNET olarak Rönesans Fuarcılık tarafından sağlanan GameX in Trump etkinliğinde biz de vardık. 2012’nin sonunda Lütfi Kırdar’da düzenlenen etkinliğe göre daha ufak olan GameX in Trump, ismini aldığı Trump Tower içerisinde gerçekleştirildi.

GameX sayesinde oyuncular bir araya gelip eğlenceli vakitler geçirebiliyor. Biz de Frpnet olarak oyunların sadece dijital ortamdan ibaret olmadığını kanıtlamak için oradaydık.

İlgili Makaleler

17-18-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen etkinliğin 3 gününde de kendimize ait standımızda meraklı gözlere elimizden geldiğince Rol Yapma Oyunlarını, Kart Oyunlarını, Masaüstü Oyunları ve fantastik diyarları anlatmaya çalıştık.

İlk gün tahmin ettiğimiz üzere sakin geçti. Yakınımızda bulunan sahne yüzünden meraklı oyunculara rol yapma oyunlarının inceliklerini anlatmakta zorluk çektik. Sahneye olan bu yakınlığımızdan ötürü kafa karışıklıklarına da sebebiyet verdik tabiki.

gamex-trump-afisAncak ilerleyen saatlerle birlikte biraz daha sessizliğe kavuşabildik ve sonunda oyun oynadık! Hem de ne oyun. Dungeons and Dragons sistemi üzerine kurulu 2007 yılında piyasaya sürülen bol ödüllü Inn Fighting bizi çok eğlendirdi. Oyun bir han kavgası üzerine kurulu. Oynanabilirliği çok basit. Eğlencesine ise doyum olmuyor.

Bizim orada olduğumuzu duyan yakın arkadaşlarımızın katılımı ve kart oynamak isteyen yeni kanlarla birlikte ilk günü bu şekilde kapamış olduk. Sakin geçen gün bizi yormadı. Böylece rahatlıkla evlerimize dönebildik.

İkinci gün ise standımızı sahneden biraz daha uzağa taşıyabildik. Bu da biraz olsun çevremizdeki gürültüyü azalttı. Bir önceki günün heyecanı halen üzerimizdeydi. Etraftan bizi görenler Inn Fighting ile yeni bir mücadele yapmak istediler.

Tabii ki onları kıramadık. Onun yerine kafalarının üzerinde sandalye kırdık. Yani oyun içerisinde yaptık bunu. Hevesli arkadaşlarımıza zarar vermedik elbette.

Bizim için ikinci günün sıkıntısı sahnedeki konser oldu. Inn Fighting ile eğlenceli dakikalar geçiren arkadaşlarımızın rahatsız olacağını düşündük. Ama onlar o kadar çok kendilerini kaptırmışlardı ki, konserin gürültüsünü duymadılar bile.

Bağırarak birbirimizi duyabildiğimiz için günün ilerleyen saatlerinde sesimizi kaybettik Ama bu kadar çok eğlenen bir grup için sesimizi kaybetmeye değerdi.

gamex-frpnet-oyunInn Fighting ile saatlerce süren mücadeleler sonucunda biz dahil herkes yorulmuştu. Konserin bitmesinin ardından kafalarımızı da dinlendirebilecek zaman yarattık. Gitmeden önce son bir kez masaüstü oyunu oynamak için yeni bir ekip toparladık.

Aslında amacımız ufak çaplı rol yapma oyunları oynatmaktı ancak imkansız olacağını fark ettiğimiz için yanımızda getirdiğimiz kutu oyunlar ile kısa ısınma turları attırmaya karar verdik.

Yeni grubumuz ile The Good, The Bad and The Munchkin oynadık. Munchkin, kartlarla oynanan bir oyun. Belirli durumlar için 6’lık zar kullanılıyor. Oyunda kazanmak için her yol mübah. Yani hile yapmak bile. Tabii birileri sizi görmediği sürece.

Vahşi Batı konseptine sahip oyunumuzda ilk başlarda biraz durgunluk vardı. Aynı Spagetti Western filmlerinde olduğu gibi. Boş ve çorak bir sokak, havada uçuşan tozlar. Sonra bir anda BAM! Herkes birbirine saldırmaya, kazık atmaya başladı.

İkinci gün, tahmin ettiğimizden daha güzel geçti. Çünkü ilk defa FRP kelimesini duyanlara işin temelini gösterdik. Mutlu oldukları ise oyun oynarken çıkardıkları bağırışlardan belliydi.

Üçüncü gün ise bir önceki günden farklı değildi. Ancak bizim standımıza olan ilgi daha azdı. Uzun bir süre boyunca kendi başımıza kaldığımızı söyleyebilirim.

Daha önceki 2 gün gelip oyunlarımızı oynayan arkadaşlarımız, yeni arkadaşlar getirerek masaüstü oyun oynamak istediklerini söylediler. Artık işin o kadar uzmanı olmuşlardı ki onların başında bile beklemedik. Kendi aralarında anlaşıp, dövüştüler.

Genel olarak bakıldığında üç gün boyunca bizi fiziksel olarak yoracak pek olay yaşanmadı. Ancak mekandaki gürültünün fazlalılığı oynattığımız oyunlarla birleştirince bizi zihnen yordu. Yine de biz GameX fuarından mutlu bir şekilde ayrıldık. Rol yapma oyunları hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilere anlatım yaparak onları aramıza katmayı başardık.

İlginizi Çekebilir  FRPNET Lisanslı Beholder Kupa ile Güne Fantastik Başlayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu