Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » FRPNET 10. Yaş Kutlama Mesajları

FRPNET 10. Yaş Kutlama Mesajları

frpnet sayesinde fantazya alemini takip edebiliyorum. iyi ki varsın frpnet! nice on yıllara…

Orhun Karadağ

Ben Frp’ye bu site sayesinde başladım bu site sayesinde aynı şehirde yaşayıp ama birbirimizinden habersiz olan Frp oyuncularıyla haberleşip oyunlar oynadık sohbet ettik. Şu an Pathfinder oyuncusu olmamın sebeplerinden birisiniz. Ayrıca okumak istedğim kitaplar hakkında burdan bilgi aldım. Örneğin Dragonlance(Ejderha Mızrağı) serisine başlamak istiyordum ama hangi kitaptan başlayacağımı bilmiyordum. Bu site sayesinde kitabın okuma sırasını öğrendim ve şu an 8 kitabını okumuş bulunmaktayım. Kısacası sevdiğim alanda bana yardımcu olduğu ve fantastik edebiyat haberlerini ilk olarak öğrenebildiğim bu site ile hayatımda çok şey değişmiş oldu.

İyi ki doğdun Frpnet nice 10 yıllara…

Ö. Sercan Gürvardar

FRP NET ile tanıştıktan sonra yalnız olmadığımı fark ettim.Kendimi tek zannediyordum.Arkadaşlarıma rol yapma oyunlarından bahsederken bana delirmişim gibi bakmaları ise bu durumu katmerliyordu.Gerçi ben de pek bir şey bilmiyordum.Pek çok fantastik kurgu sever insanla irtibata geçtim.FRP NET’i yaklaşık iki yıldır takip ediyorum ve hayatımda ilk defa bu yıl gerçek bir rol yapma oyunu oynayabilme fırsatı buldum.Sekiz ya da on yıl kadar önce bir çocuk dergisinde Zindan ve Ejderhanın tanıtımını gördüğümden beri bu kültürün bir parçası olabilmek için kendimi parçalıyordum.Artık çok daha bilinçliyim.Teşekkürler FRP NET.Türkiye deki fantastik kurgu meraklısı insanların on yıldır sesi olduğunuz için.Nice on yıllara!

Ömer Numan Öztürk

Ben Drizzt Do’urden; bir zamanlar Mithril Salonu’nun bir parçasıydım, bir zamanlar evliydim, seviliyordum… Bir zamanlar bir kralın ve ondan aşağı kalmayan yoldaşların dostuydum. Bunlar, anılarımın nehirleri ve artık uzak kıyılara akıyorlar; çünkü bir kez daha yolculuğumu elime aldım… ve yüreğimi… (Kışgörmez Destanı)

Frp ile hayat değiştiren nice nice yıllara…

Özgür Deniz

Özellikle gerçek hayatında ve internet hayatında sürekli frp oyunları oynayan benim gibi biri için daha çok bilgi kaynağı, arkadaş kaynağı ve bir paylaşım sitesi oldu. Tebrikler ve daha nice nice senelere inşallah :)

Özgür Özbilgin

Bu site, kendisini tanımaya başladığımdan beri hem orta dünyaya portalım oldu, hem de özellikle Türkiye’deki yazarlar ve eserler hakkında bilgilendirerek “”Fantastik Anadolu’yu”” tanımamı sağladı. Türkiye’de bu odakta yeterli düzeyde başka oluşum olmadığından, süper işler çıkaran FRPNET’in meşalesiyle bulduk mağaralardaki yolumuzu, “”Ejderha’nın zayıf noktasını”” ve Anadolu’nun en kaliteli fantastik hazinelerini :)

Umarım zombiler dünyamızı istila edene kadar yoluna devam eder FRPNET. Doğum günün kutlu olsun ve iyi ki varsın FRPNET, iyi ki varsınız FRPNET takımı

Raşit Arslan

Frpnet sayesinde fantastik dünyaya adım attım diyebilirim. Samimi bir hava olması da cabası. İlgiyle sitenizi takip etmekteyim, hep beraber daha nice senelere.

Rumeysa Çiçek

Orta Dünya evreninden merak ettiğim bilgileri öğrendim

Merak ettiğim kişilerin röpörtajını okuma fırsatını buldum ve onları yakından tanıdım

Yeni çıkan film ve oyunlar hakkında daha detaylı bilgiler öğrendim

WoW, Diablo ve Starcraft dünyasını yakından tanıdım

Size teşekkür ediyorum ve 10.Yılınız Kutluyorum

Ruslan Abasov

6. Sınıftayken “”kağıt oyunu”” isimli birşey icat etmiştim bütün sınıf bu oyunu oynuyorduk.Karakter kağıdı hazırlayıp silgiyi zar olarak kullanıyorduk ve rol yapıyorduk ancak rpg veya frp kavramlarından haberimiz yoktu.Daha sonra lisenin başında iken frp ile tanıştım, öğrenmek istedim ve karşıma Frpnet çıktı.Site bana oyunu anlamamda çok yardımcı oldu.Yavaş yavaş d20, dnd, wod gibi kavramlara aşina oldum.Kısacası frp ile beni tanıştıranda öğretende siz oldunuz.Hayata belki “”kritik attım abi”” şeklinde bakmaya başlamadım ama olaylara karşı bakış açım “” bir sonraki turda neler olacak acaba?”” oldu. İyi ki varsınız ve iyiki doğdunuz Frpnet. :)

Salih Buğra Algan

FRPNET ile ufkum, hayalgücüm ve hayata bakış açım değişti. Nice yıllara dileklerimle. Esen kalın.

Salih Yılmaz Güray

10. yılın kutlu olsun FRPNET! 100. yıl için sanal gerçeklik üzerinden oynattığımız oyunlarda büyük bir parti yapmak şart! Açılmadan önce elimde kaynak olarak fazla bir şey yoktu. Level dergisinde önce Zindancıbaşı’nın daha sonra Gökhan&Batu’nun yazdığı köşeden edindiklerim dışında pek bir bilgim de yoktu. Site açıldıktan sonra rehberleri olsun forumları olsun açılışıyla ilgili daha fazla fikrim olmaya başladı. Bir şeyler sormaktan ziyade “”ne yazılmış”” diye okuyordum sadece ama yıllar sonra İstanbul’a gelip ilk oyun oynamaya giriştiğimde “”o zar neye yarıyor?”” “”bu karakter kartına resim mi çizeyim”” türü sorularla gelmediysem bunun bir kısmını siteye borçluyum. (ilk seneler hala 56k modem ile bağlanıyordum ne acılarla edinildi o bilgiler!) Kısaca benim için değişen şey; o sıralar olmayan ingilizcemle öğrenemeyeceğim bir çok şeyi bilen insanların toplandığı bir yer bulmam oldu.

İlginizi Çekebilir  Nyrthos İçin Geri Sayım Başladı

Samet Basri Taşlı

Her şeyden önce frpnin ne demek olduğunu ilk bu siteden öğrendim ben. Fantastik edebiyata ve oyunlara zaten ilgili birisiydim ve frp olayını de duymaktaydım. Sizin sitenize girdim ve sitedeki TÜM içeriği okuyup bitirmiş olarak buldum kendimi. Ayrıca sitedeki evrenler hakkındaki bilgiler de bana kendi evrenim hakkında fikir oluşturabilmem için çok fayda sağladı.

10. yılınızı kutlarım ve nice 10 seneler dilerim. Türkiye’deki iyi kaynaklardan birisiniz, ve tüm haberlerini takip ettiğim nadir sitelerdensiniz. Çok başarılı buluyorum.

Sarp Güney Başaraner

Frpnet renk kuşağının daha bi renklisi. Yeni dünyalar, yeni varlıklar, yeni haberler falan kısaca Sanal alemin fantastik kütüphanesi.

Şimdi kendileri 10 yaşında ve daha nice 10 yıllar bizimle olmaya devam edecek. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum iyiki varsınız iyi hep olucaksınız..

Selim Kamil Yılmaz

Merhabalar FRPNET ailesi,

Frpnet’i takip etmeye başladığımdan beri hayatımın büyük bir parçası olan fantastik kurgu yayınları ve etkinlikleri ile ilgili çok daha güncel haberlere ulaşmaya başladım. İzmircon’u senelerdir duyuyordum ancak ilk defa geçen sene frpnet sayesinde zamanında haberim oldu ve gidip ortamı görme, bir oyun izleme fırsatı edindim. Bu sene oyuncu olarak katılmayı düşünüyorum. Ayrıca yeni çıkan kitaplardan da anında haberdar olmak, yayınevlerinin yeni projelerini takip edebilmek, zaman zaman fantastik dünyalar ile ilgili yazılar, karakter incelemeleri okumak Frpnet’in bana sağladığı güzellikler. Zaman zaman siteye girip okumadığım eski yazıları okumak da hoşuma gidiyor. Kısacası frpnet fantastik dünyaları seven herkesin internet üzerinden ulaşabileceği bir dünya yaratıyor bence. İyi ki varsınız, 10. yılınız kutlu olsun :)

Selvi Şenel

Frpnet sayesinde bildiğim role play kavramı daha ciddi bir hal aldı ve role play’e karşı olan ilgim daha da büyüdü. Hayal gücümü kullanarak fantastik oyunlar hayal etmeye başladım. Gelecekte frp oyunları yapmak istiyorum. Frpnet’i tanıyalı 1-2 yıl olmasına üzüldüm. keşke 8 yıl daha önce haberim olsaydı. Sizlere çok teşekkür ederim!

Sercan Muhlacı

Yapılacak en güzel şeyi yaptı benim için frpnet.net, bana hayalgücü kattı.Nice çift haneli senelere..

Serdar Kuş

Frpnet’ten önce sadece boş şeyler için internette geziniyordum. Sonra Frpnet’ten araştırdığım bir kaç seri hakkında bilgi almaya başladım ve Ejderha Mızrağına kafayı takmış bulunmaktayım. Heryerde Ejderha Mızrağı ile ilgili haberler arıyordum ama Türkiyede pek fazla ilgileneni göremedim açıkçası yada sosyal medyada vb.. ortamlarda aktif olmuyorlardı. Frpnet’te Ejderha Mızrağı bölümünün bulunması beni çok memnun ediyor açıkcası, yenilikler,haberler, okuyupta unuttuğum herşeyi bulabiliyorum. Frpnet artık herşey daha net! :)

Serdeha Mehmet Mutluay

Çok şey kattı anlatılmaz yaşanır. Nice 10. senelere

Serkan Kırcı

Yüzüklerin Efendisi ve geçte olsa gönlümün sultanı Diablo serisiyle tanıştığım fantastik diyarların çoğunu FRPNET ile tanıdım. Aslında başlarda FRPNET benim için sadece Diyarlar butonundan ibaretti.

Bu buton sayesinde tabi daha sonra bağımlısı olacağım Warcraft, Starcraft, Fallout ve bağımlısı olmasam da Conan ile Warhammer evrenleriyle tanıştım. Başta sadece oyunları ve internetten bulduğum hayran yapımı videolarla pekiştirdim bağımlılığımı. Yavaş yavaş da kitaplarıyla. Bitirdiğim her kitapta ve oyunda daha da arttı heyecanım. Sizin aracılığınızla Oversoul Ankara’dan aldım ilk ve en sevdiğim figürü.

İlerde büyüyeceğini bildiğim ufakta olsa bi koleksiyonum var şimdi.

Hala kitap almadan önce sitenizi ziyaret ediyorum ama bir kere bile görüşümü yazmadım. Forumlardan bahsetmiyorum bile, nedense hep uzak duruyorum. Galiba hala bu konu hakkında ki bilgisizliğimden utanıyorum. Sizin de anladığınız kadarıyla hissettiklerimi yazma konusunda pek becerikli değilim, olmaya da niyetim yok gibi. Umarım siteniz hakkında bir on yıl daha yazı yazmak zorunda kalmam.:) Yaptıklarınız ve bana kazandırdığınız her şey için teşekkür ederim. Bu arada yazımı tamamen silmemek için kontrol etmeden gönderiyorum, tutarsız olan her şeye göz yummanız dileğiyle nice on yıllara…

Süleyman Solak

Frpnet’i arkadaşım sayesinde keşfettikten sonra ilgili olduğum alt kültürler hakkında güncel haberleri takip etmek için tek durağım oldu. Fantastik evrenlere ilk adım attığım zamanlarda ise benim için muhteşem bir yol göstericiydi. Site bir aralar çok durağan olsa da versiyon 3.0’dan sonra güncelliği gözle görülür şekilde artırıp beni de çok mutlu ettiniz.

İlginizi Çekebilir  LEVEL, FRPNET'in Resmi Basın Sponsoru Oldu!

Taha Hacıbektaşoğlu

Frpnet ile monoton dünyam fantastik bir hal haldı.Artık sabah gözlerimi shire’de açıyorum,unutulmuş diyarlar’da dalıyorum uykuya.Kısacası Frpnet ile tanıştığım andan itibaren fantastik dünya ile yatıp fantastik dünya ile kalkıyorum

Tansu Koç

Okuma alışkanlığı kazandım bence bundan büyük bir kazanç olamaz.

Teşekkür ederim frpNet.

Tekhan Görür

Önceden ülkesi olmayan insanlar gibiydik….10 yıldır bir ülkemiz, bayrağımız var. Zorlasak milli marş bile yaparız bence ! Aslında en iyisi de , “Frp nedir abi ?” diyen adamla biz hiç uğraçmıyoruz. Ona adresi verip siteye yönlendiriyoruz.

Tolga Ekici

FRP neti nerdeyse ilk açıldığı zamandan beri takip ediyorum. Frp dünyasıyla ilgili çok az kaynak olan zamanlarda siteden öğrendiğim serilere başlamamam, bu dünyanın sadece yüzüklerin efenedisi ve dnd den ibaret olmadığını anlamam, masaüstü frp oyunlarına katılmam ve hatta dm’lik denemelerinde bulunamam hep sizin sayenizde oldu…

“Long Live FRPNET !”

Tolga Yükselir

Frpnet , ‘frp mi? o nedir?’ sorularının internette ilk cevap bulduğu yerdir. Frpnet bazen bir maceranın başlangıcı , bilmediklerimi öğrenmek için baktığım sözlük oldu benim için. Frpnet hayatımda neleri mi değiştirdi? Düz ve herkes tarafından bilinen anayol yerine daha gizemli maceralarla yolun gizli girişini gösterdiği için hayatımın geri kalanına etki yapmıştır. O frp nedir? sorusunun cevabını bulduğum gün bu site yerine dandik bir flash oyununu bulup ‘frp bu mu?’ deyip frp’den soğusaydım şu an hayatımnda en çok keyif aldığım kendimi önemli hissettiğim bir hobimden mahrum olacaktım :)

Mesaj : Yaptığınızı yapmaya devam edin. Yaptıklarınız ve yapacaklarınız için teşekkürler.

Tonguç Cengiz

Frpnet ile Gamers grubunda tanıştım. Daha önce frp ile de alakam yoktu ama hem Gamers aracılığı ile hem de frpnet.net ile frp dünyasına ucundan da olsa girmiş oldum. Magic The Gathering’e merak saldım ve demosunu indirdim. Oldukça da hoşuma gitti ama malum çaylak olduğum için ilk başlardan zorlandım. Frpnin yanı sıra kültürel olarak çizgi ve yazılı eserlere karşı ilgim daha da arttı. En son lise döneminde bu alanda çok yoğun bir hayatım vardı ama oyun dünyası, aile yaşamı, okul, iş, güç derken bir anda bu alışkanlıklarım köreldi. Kısaca siteniz sayesinde bir çok eserden, etkinlikten ve bir oyuncu olarak hoşuma giden her şeye ulaşabiliyorum. Umarım bu hizmetiniz daha da geniş bir kitleye yayılır. :)

Uğur Cem Bölük

Frpnet benim gibi çok insan olduğunu öğretti bana,dünya da zaten frp’ci fantastik dünyalar meraklısı insan oldukça az iken düşünün ki türkiye gibi bir üçüncü dünya ülkesinde olmak…iyi ki varsın frp net onuncu yılın kutlu olsun daha nice onlara

Uğur Gürtekin

Biliyor musunuz hiç iyi yazı yazamam. Tabi nereden bileceksiniz :) Öncelikle 10. yaşınız kutlu olsun! Frp kültürünün yaşantıma girmesiyle Frpnet’te aynı hızda hayatımda yer aldı. Saçma bir giriş yaptım farkındayım, ancak mail atma sebebim yarışmaktan çok basitçe katılıp katılımcı sayısını arttırmak. Dağıttığınız ödüller bol, takipçileriniz ekstra bol olsun!

Victoria Zvy.

FRPnet bana fantastik edebiyatı sevdirerek daha güzel bir hayal dünyası verdi! Teşekkürler FRPNET! Teşekkürler Kayra :)

Volkan Serhat Özen

Frpnet ile 7. sınıfta tanışmıştım yani bundan 8 yıl önce. Arkadaşımdan ödünç aldığım Ölüm Kapısı serisinin birinci kitabı Ejder Kanadı sayesinde yeni bir şeyle karşılaşmış ve bunu çok sevmiştim. Etrafımda bu tip kitaplar okuyan insanlar yoktu, yaşadığım şehirde şimdiki gibi kitapçılar yoktu yani kitapları edinmekte bile zorlanıyordum. Sonra bir gün internette dolaşırken yolum Frpnet hanı’na düştü. Birkaç kere içeri girmeye, insanlara karışmaya çalıştım ama bir türlü devamını getiremedim. Bugüne kadar hep uzaktan takip ettim. Frpnet’in site olarak büyümesini, FRP severler için yaptıkları girişimleri sevinçle izledim. Sizin sayenizde bir sürü harika kitap okudum ve şu anda sizin sayenizde kendi hikayemi tasarlıyorum. Lütfen hiçbir zaman bizi Frpnet’siz bırakmayın.

Uzun gündüzler ve huzurlu geceler dilerim.

Yavuzhan Sağlam