Son Haberler

FRP Oyuncuları İlk Zindana Geri Dönüyor!

dungeon-board-game-banner

Wizards of the Coast, D&D Oyuncularını İlk Zindana Geri Götürüyor!

Dungeons & Dragons masaüstü oyunu hayranları, kemerlerinizi bağlayın, çünkü bu yılın sonunda orijinal Dungeon! oyunu yepyeni baskısıyla yeniden piyasaya sürülüyor.

dungeon-fantasy-board-game1975 yılında piyasaya sürülen Dungeon! halihazırda iki kez restorasyon yaşamış, 1989’da The New Dungeon! ve 1995’te The Classic Dungeon ismiyle gözden geçirilip geliştirilerek piyasaya sürülmüştü. Yeni çıkacak sürümün oyuna ne gibi yenilikler getireceği şimdilik bilinmese de Amazon.com sitesindeki ürün açıklamasına göre “oyunun tüm sürümlerindeki en güçlü öğeler bir araya getirilerek azami eğlence tecrübesine ulaşılacak.”

dungeon-fantasy-board-game-2Yaklaşık 30 dakika süren Dungeon!’da kendine has yetenek ve güçlere sahip sınıflardan bir tanesini seçen kahramanlarımız keselerini çeşitli ganimetlerle doldurup tek parça halinde çıkışa ulaşmaya çalışıyorlardı. Zorluk seviyesi 1-6 arası değişen mahzenler çeşitli canavar ve hazineleri barındırıyordu.

Klasik 1st edition Dungeons & Dragons kitaplarının yanında Dungeon! oyununun da basılıyor olması firmanın yeni kural sistemi D&D Next’in yanında nostalji sever oyuncuları da unutmadığını gösteriyor.

12 Ekim tarihinde raflarda olması beklenen Dungeon!’ın tahmini satış fiyatı da $19.99.

dungeon-board-game-wotc

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons'ın Yeni FRP Kitabı Mordenkainen's Tome of Foes Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu