Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » Facebook Bize Zindan Oluyor

Facebook Bize Zindan Oluyor

Heroes of NeverwinterSosyal oyuncuların sıklıkla ziyaret ettiği ve Farmville, Cityville gibi çeşitli simülasyonları oynadıkları Facebook’a, sonunda Zindanlar ve Ejderhalar (Dungeons & Dragons) dünyası da el atıyor ve “Neverwinter” adlı RPG oyunu piyasalara çıktığı sırada, “Heroes of Neverwinter” Facebook oyunu ile bu canlı sosyal oyun platformuna dahil olmaya karar vermiş görünüyor.

Anlatıldığı kadarıyla Heroes of Neverwinter, sıra tabanlı bir oyun mekaniğine sahip olacak ve oyuncular zindanı gezecek, canavar öldürecek ve deneyim puanları kazanacaklar. Elli farklı zindan ile birlikte, her biri için üç farklı zorluk seviyesinin olacağı oyunda, oyuncuların Facebook arkadaşlarını da görevde yanına alabilme özelliği ile de tıpkı Electronic Arts’ın Dragon Age sonrasında çıkardığı Facebook oyunu olan Dragon Age: Legends gibi bir oyun deneyimi yaşatmayı düşünüyor olsalar gerek.

Oyun ile ilgili ilgi çekici bir özellikse bir “Dungeon Workshop” kurularaktan oyuncuların da kendi zindanlarını tasarlayabilme özelliği olacak gibi duruyor. Böylece yüksek seviyelere ulaştıkça oyuncuların kendi zindanlarını platforma ekleyerek oyun içindeki para sistemiyle karakterlerine para kazandırma şansları da olacak. Kişisel oyun deneyimi şansı ile birlikte oyunun keyfi katlanacak olsa gerek. Artacak olan oynama süresi de cabası.

İlginizi Çekebilir  Don't Starve Video İncelemesi

Ayrıca oyun içinde bulunan “Spectator” modu ile oyuncu, oyun içinde sadece gözlemci olarak bulunsalar bile arkadaşlarını destekleme şansı edinebilecekler. Şimdilik bir çoklu-oyuncu özelliğinden bahsedilmese bile ileriye yönelik bir proje olarak tasarlanmış olabilir.

Oyunun yaz aylarında çıkması bekleniyor. Ayrıca tıpkı Dragon Age: Legends’ta da olduğu gibi Heroes of Neverwinter’ı oynayarak, Neverwinter içerisindeki pek çok içeriğin de açılması mümkün olabilecek. Biz de sabırsızlıkla facebook’da göreceğimiz bu Zindan ve Ejderhalar oyununu bekliyoruz.

Yazan: Adnan “The Bard” Ergül

Drow Human