Son Haberler

Cyberpunk 2077: Biraz Bilgisayar Virüsü Kapmaya Hazır Mısınız?

cyberpunk-2077-banner

The Witcher ve The Witcher 2: Assassins of Kings oyunlarıyla tanınan CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 adlı oyun için kollarını sıvadı. 18 Ekim günü resmi sitesi açılan Cyberpunk 2077 hakkında oldukça az bilgi var.

Mike Pondsmith‘in önderliğinde geliştirilen Cyberpunk 2077‘nin içeriği hakkında bir şeyler söylemek için henüz çok erken. Çünkü oyunu 2014’ün sonu ya da 2015’in başı gibi görebileceğiz. Ancak açılan blogda dikkati çeken bir kaç bilgi mevcut.

cyberpunk-2077-frpBunlardan ilki Cyberpunk 2077, masaüstü Cyberpunk 2020 pen-and-paper FRP sistemini temel alacağı. Yani Cyberpunk 2077 aslında bir masaüstü FRP oyunundan uyarlanacak. Cyberpunk 2020 R. Talsorian Games tarafından 1990 yılında piyasaya sürülmüş bir masaüstü FRP oyunu. Cyberpunk 2077 oyununun arkasında olduğu gibi bu masaüstü serisinin arkasında da Mike Pondsmith bulunuyor.

Oyuncular karanlık bir gelecekte verecekleri kararlar ile insanlığın kurtuluşuna ya da çöküşüne sebebiyet verebilecek. Buradan anlıyoruz ki oyun oldukça devasa olacak. Yanlış anlaşılma olmasın, oyunun MMORPG olacağına dair herhangi bir söylenti yok. Bu yüzden şimdilik beklentilerimizi single-player oynanabilecek bir RPG oyunundan yana tutuyoruz. Ancak yapımcı firma tek düze bir Single-Player sunmayacağını iddia ediyor. Sandbox yapısı ve geniş dünyasıyla verilen tüm kararların oyuncunun dünyasını etkileyeceğini üstüne basa basa açıkladılar.

cyberpunk-2077-characterCD Projekt RED, Cyberpunk 2077 ile yetişkin oyunculara hitap edeceğini söylüyor. Blogda çıkan yazısında Cyberpunk 2020 sisteminden ilham alınarak yaratılan oyunun, yıllarca RPG oyanamış oyuncuları doyuracağı belirtiliyor. Ciddi bir oyuncu kitlesine hitap edecek oyunun Cyberpunk severlerin damarlarında ki kanı ateşleyeceğini düşünüyoruz.

Oyuncu, Night City adı verilen şehirde hayatta kalmak için akla hayala gelebilecek tüm teknolojik silahlardan faydalanabilecek. Yığınla güncellenebilir silah, bombalar, patlayıcılar, implantlar ve havalı yüksek teknoloji cihazlar oyuncuların kullanacağı araç-gereçler arasında bulunuyor.

Sadece silahlar değil oyuncular karakterlerini de detaylı biçimde geliştirebilecekler. Cyberpunk 2077’de farklı sınıflardan bir çok değişik karakter yaratmak mümkün olacak.

cyberpunk-2077-cyborgBaşarılı Witcher serisinin yapımcı firması CD Projekt RED gücünü, Mike Pondsmith ile birleştirerek ortaya son zamanların aranan RPG oyununu çıkarabilir. Cyberpunk 2077, Fallout dünyasındaki açık RPG unsurlarını ve Skyrim’deki geniş dünya konseptini birleştirebilir. Ayrıca oyun dünyasında ki Cyberpunk açlığını da doyurabilir. Ancak şimdilik oyun hakkındaki en detaylı bilgiler bunlar. CD Projekt RED, oyunun şimdilik en erken yapım aşaması içerisinde olduğunu açıkladı. RPG ve Cyberpunk severlerin oldukça ilgisini çekecek oyunu beklemekten başka elimizden gelen bir çare yok.

 

Oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Time of Troubles

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu