Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » Bursa Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günü Ardından

Bursa Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günü Ardından

bursa-yeni-umut-frp

Bursa’da ilk defa düzenlenen Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günü başarı ile tamamlandı. FRP merak eden, oynamak isteyen herkes Yeni Umut Kitabevi bünyesinde 7 Temmuz 2012 tarihinde buluştu.

Bursa’da ilk defa düzenlenen etkinlikte yaklaşık 50 kişi ile beklenenin üzerinde bir katılım sağlandı. Çoğunluğu gençlerden oluşan katılımcılar başlama saatinde masalardaki yerlerini aldılar ve oyunlarının başlamasını beklediler.

Pathfinder, World of Darkness, Steampunk gibi çeşitli sistemlerin tanıtımları yapıldı. Oyunculara rol yapma oyunlarının detayları oyun yöneticileri tarafından anlatıldı. Bursa’da Rol Yapma Oyunlarını tanıtmak amacıyla yapılan etkinliğin ücretsiz olması yanısıra sıcak havada serinlemeleri için çeşitli ikramlar yapıldı. Tarihi handa yapılan etkinlikte fantastik hava tamamen yakalandı.

İTÜ BoGaMi kulubü de katılarak çeşitli kutu ve kart oyunlarının tanıtımını yaptı. Masalarda yer bulamayan oyuncular kutu ve kart oyunlarına büyük ilgi gösterdiler.

Saatler 18:00’i gösterdiğinde masalar yavaş yavaş kapandı ve tüm katılımcılar mutlu bir şekilde etkinlik alanından ayrıldılar. Hepsinin güleryüzle sorduğu tek bir soru vardı, “Bir daha ne zaman yapıyorsunuz?”.

İlk etkinliği gerçekleştiren Kıvanç Belen ve Yeni Umut Kitabevi sahibi Okan Sünetçioğlu olumlu tepkiler üzerine şimdiden ikinci etkinlik için çalışmalara başladılar.

İlginizi Çekebilir  Çizgi Roman Ödülleri Oylaması Başladı!

Etkinlikten bazı görüntüler:

{gallery}foto_galeri/bursa_rol_yapma_gunu/:::0:0{/gallery}