Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » 38. Saturn Ödülleri Adayları!

38. Saturn Ödülleri Adayları!

saturn-award1972 yılından bu yana dağıtılan uluslararası alanda en başarılı fantastik ve bilimkurgu ödüllerinden biri olan Saturn Ödülleri için adaylar açıklandı.

Bu yıl 38. kez verilecek olan Saturn Ödülleri, sinema ve televizyonun fantastik yüzünü ödüllendirecek. The Academy of Science Fiction Fantasy & Horror Films tarafından seçilen adaylar aşağıda listelenmiştir.

Akademi tarafından yapılacak oylama sonucunda kazananlar 20 Haziran 2012 tarihinde açıklanacaklar.

10’ar adaylıkla Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 ve Hugo sinema adaylarında dikkat çekerken televizyon adaylarında da Breaking Bad, 6 adaylıkla ön plana çıkan isimler. Ülkemizde de çokça izlenen yapımların 38. Saturn Awards adaylarının yer aldığı listeye bir göz atalım…

SİNEMA ADAYLARI

En İyi Bilimkurgu Filmi:

The Adjustment Bureau

Universal

Captain America: The First Avenger

Paramount/Marvel

Limitless

Relativity Media

Rise of the Planet of the Apes

20th Century Fox

Super 8

Paramount

X-Men: First Class

20th Century Fox

 

En İyi Fantastik Film:

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Warner Bros.

Hugo

Paramount

Immortals

Relativity Media

Midnight in Paris

Sony Pictures Classics

The Muppets

Walt Disney Studios

Thor

Paramount/Marvel

 

En İyi Korku/Gerilim Filmi:

Contagion

Warner Bros.

The Devil’s Double

Lionsgate

The Girl With the Dragon Tattoo

Sony

The Grey

Open Road Films

Take Shelter

Sony Pictures Classics

The Thing

Universal

 

En İyi Aksiyon/Macera Filmi:

Fast Five

Universal

The Lincoln Lawyer

Lionsgate

Mission: Impossible Ghost Protocol

Paramount

Red Tails

20th Century Fox/Lucasfilm Ltd.

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Warner Bros.

War Horse

Walt Disney/DreamWorks

 

En İyi Erkek Oyuncu:

Antonio Banderas, The Skin I Live In

Sony Pictures Classics

Dominic Cooper, The Devil’s Double

Lionsgate

Tom Cruise, Mission: Impossible Ghost Protocol

Paramount

Chris Evans, Captain America: The First Avenger

Paramount/Marvel

Ben Kingsley, Hugo

Paramount

Michael Shannon, Take Shelter

Sony Pictures Classics

 

En İyi Kadın Oyuncu:

Jessica Chastain, Take Shelter

Sony Pictures Classics

Kirsten Dunst, Melancholia

Magnolia

Rooney Mara, The Girl With the Dragon Tattoo

Sony

Brit Marling, Another Earth

Fox Searchlight

Keira Knightley, A Dangerous Method

Sony Pictures Classics

Elizabeth Olson, Martha Marcy May Marlene

Fox Searchlight

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Ralph Fiennes, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

Harrison Ford, Cowboys and Aliens

Universal

Tom Hiddleston, Thor

Paramount/Marvel

Alan Rickman, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

Andy Serkis, Rise of the Planet of the Apes

20th Century Fox

Stanley Tucci, Captain America: The First Avenger

Paramount/Marvel

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Elena Anaya, The Skin I Live In

Sony Pictures Classics

Emily Blunt, The Adjustment Bureau

Universal

Charlotte Gainsbourg, Melancholia

Magnolia

Paula Patton, Mission: Impossible Ghost Protocol

Paramount

Lin Shaye, Insidious

FilmDistrict

Emma Watson, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

 

En İyi Genç Aktör:

Asa Butterfield, Hugo

Paramount

Joel Courtney, Super 8

Paramount

Elle Fanning, Super 8

Paramount

Dakota Goyo, Real Steel

Walt Disney

Chloe Grace Moretz, Hugo

Paramount

Saoirse Ronan, Hanna

Focus

 

En İyi Yönetmen:

J.J. Abrams, Super 8

Paramount

Brad Bird, Mission: Impossible Ghost Protocol

Paramount

Martin Scorsese, Hugo

Paramount

Steven Spielberg, The Adventures of Tintin

Paramount

Rupert Wyatt, Rise of the Planet of the Apes

20th Century Fox

David Yates, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

 

En İyi Senaryo:

J.J. Abrams, Super 8

Paramount

Woody Allen, Midnight in Paris

Sony Pictures Classics

Mike Cahill, Brit Marling, Another Earth

Fox Searchlight

Rick Jaffa, Amanda Silver, Rise of the Planet of the Apes

20th Century Fox

John Logan, Hugo

Paramount

Jeff Nichols, Take Shelter

Sony Pictures Classics

 

En İyi Müzik:

Michael Giacchino, Mission: Impossible Ghost Protocol

Paramount

Michael Giacchino, Super 8

Paramount

Howard Shore, Hugo

Paramount

Alan Silvestri, Captain America: The First Avenger

Paramount/Marvel

John Williams, The Adventures of Tintin

Paramount

John Williams, War Horse

Walt Disney/DreamWorks

 

En İyi Yapım Tasarımı:

Stuart Craig, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

Dante Ferretti, Hugo

Paramount

Tom Foden, Immortals

Relativity

Rick Heinrichs, Captain America: The First Avenger

Paramount/Marvel

Kim Sinclair, The Adventures of Tintin

Paramount

Bo Welch, Thor

Paramount/Marvel

 

En İyi Kurgu:

Maryann Brandon, Mary Jo Markey, Super 8

Paramount

Mark Day, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

Paul Hirsch, Mission: Impossible Ghost Protocol

Paramount

Michael Kahn, The Adventures of Tintin

Paramount

Kelly Matsumoto, Fred Raskin, Christian Watner, Five Five

Universal

Thelma Schoonmaker, Hugo

Paramount

 

En İyi Kostüm:

Jenny Beavan, Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Warner Bros.

Alexandra Byrne, Thor

Paramount/Marvel

Lisy Christl, Anonymous

Sony

Sandy Powell, Hugo

Paramount

Anna B. Sheppard, Captain America: The First Avenger

Paramount/Marvel

Jany Temime, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

 

En İyi Makyaj:

Shaun Smith, Scott Wheeler, Conan the Barbarian

Lionsgate

Nick Dudman, Amanda Knight, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

Annick Chartier, Adrien Morot, Nikoletta Skarlatos, Immortals

Relativity Media

David Marti, Kazuhiro Tsuji, The Skin I Live In

Sony Pictures Classics

Tom Woodruff Jr., Alec Gillis, The Thing

Universal

Dave Elsey, Fran Needham, Conor O’ Sullivan, X-Men: First Class

20th Century Fox

 

En İyi Özel Efekt:

Matt Aitken, Jamie Beard, Joe Letteri, Keith Miller ,
Wayne Stables, Matthias Menz,, The Adventures of Tintin

Paramount

Tim Burke, Greg Butler, John Richardson, David Vickery,

Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2

Warner Bros.

Dan Lemmon, Joe Letteri, R. Christopher White, Daniel Barrett,
Rise of the Planet of the Apes

20th Century Fox

Steven Riley, Russell Earl, Kim Libreri, Dennis Muren, Super 8

Paramount

Scott Benza, John Frazier, Matthew Butler, Scott Farar,

Transformers: Dark of the Moon

Paramount

 

En İyi Yabancı (Amerika Dışı) Film:

Attack the Block

Screen Gems/Sony

The Heir Apparent: Largo Winch

Music Box

Melancholia

Magnolia

Point Blank

Magnolia

The Skin I Live In

Sony Pictures Classics

Troll Hunter

Magnet/Magnolia

 

En İyi Animasyon Film:

The Adventures of Tintin

Paramount

Cars 2

Walt Disney/Pixar

Kung Fu Panda 2

Paramount/DreamWorks Animation

Puss in Boots

Paramount/DreamWorks Animation

Rango

Paramount

Rio

20th Century Fox

 

 

 TELEVİZYON ADAYLARI

 

Ulusal Kanaldaki En İyi Seri:

Fringe

Fox

A Gifted Man

CBS

Grimm

NBC

Once Upon a Time

ABC

Supernatural

CW

Terra Nova

Fox

 

Kablolu ve Paralı Kanallardaki En İyi Seri:

American Horror Story

F/X

Breaking Bad

AMC

The Closer

TNT

Dexter

Showtime

The Killing

AMC

Leverage

TNT

True Blood

HBO

 

Televizyondaki 10 Bölüme Kadarki En İyi Sunum:

Camelot

Starz

Falling Skies

TNT

Game of Thrones

HBO

Torchwood: Miracle Day

Starz

Trek Nation

The Science Channel

The Walking Dead

AMC

 

En İyi Gençlik Serisi:

Being Human

Syfy

Doctor Who

BBC America

The Nine Lives of Chloe King

ABC Family

Secret Circle

CW

Teen Wolf

MTV

The Vampire Diaries

CW

 

En İyi Erkek Oyuncu (TV):

Sean Bean, Game of Thrones

HBO

Bryan Cranston, Breaking Bad

AMC

Michael C. Hall, Dexter

Showtime

Timothy Hutton, Leverage

TNT

Dylan McDermott, American Horror Story

F/X

Noah Wylie, Falling Skies

TNT

 

En İyi Kadın Oyuncu (TV):

Mireille Enos, The Killing

AMC

Lena Headey, Game of Thrones

HBO

Jessica Lange, American Horror Story

F/X

Eve Myles, Torchwood: Miracle Day

Starz

Kyra Sedgwick, The Closer

TNT

Anna Torv, Fringe

Fox

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (TV):

Giancarlo Esposito, Breaking Bad

AMC

Kit Harington, Game of Thrones

HBO

Joel Kinnaman, The Killing

AMC

John Noble, Fringe

Fox

Aaron Paul, Breaking Bad

AMC

Bill Pullman, Torchwood: Miracle Day

Starz

Norman Reedus, The Walking Dead

AMC

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV):

Lauren Ambrose, Torchwood: Miracle Day

Starz

Jennifer Carpenter, Dexter

Showtime

Frances Conroy, American Horror Story

F/X

Michelle Forbes, The Killing

AMC

Lana Parrilla, Once Upon a Time

ABC

Beth Riesgraf, Leverage

TNT

 

En İyi Konuk Oyuncu:

Steven Bauer, Breaking Bad

AMC

Orla Brady, Fringe

Fox

Mark Margolis, Breaking Bad

AMC

Edward James Olmos, Dexter

Showtime

Zachary Quinto, American Horror Story

F/X

Tom Skerritt, Leverage

TNT

 

Zombie Dice 2 Oyunu İle Zombiler Evinizde
John Carter: İki Dünya Arasında!