Sinema Haberleri

Zack Snyder’s Justice League İçin Siyah-Beyaz Kurgu Geliyor!

Zack Snyder’ın Justice League işi bitmiş değil. Justice is Gray kurgusuyla beraber filmin siyah-beyaz kurgusunun geleceği de duyuruldu.

Geçen hafta yayınlanan Zack Snyder’s Justice League izleyenlerden farklı yorumlar aldı. Kimisi yeni kurgunun filmi baştan aşağı değiştirdiğini savunurken, birçok izleyiciye göre film pek de farklı bir hikaye anlatmıyordu. Kendi açımdan filmin daha derli toplu ulaştığını düşünüyorum. Ancak Warner Bros. bu filmi temel alarak devam etmeyeceği için gereği var mıydı, diye de düşünmeden edemedim.

Haberimize dönecek olursak. HBO Max yaptığı yeni bir duyuruyla, filmin yeni bir kurgusunun geleceğini müjdeledi. Evet, kurgusu yeniden yapılmış film için yeni bir kurgu! Bu seferki sadece filmin görselliğinde değişiklik yapıyor. Zack Snyder’s Justice League: Justice is Gray ismiyle duyurulan kurgu, filmi tamamen siyah beyaz yapacak. Filmin 4:3 çerçeve oranı korunurken, sadece siyah-beyaz filtreye geçiş yapılacak. Zack Snyder da filmin 4:3 çerçeve oranının, siyah beyaz filtreyle daha uyumlu olduğunu dile getiriyor.

Bu sinema için bir ilk değil tabii ki. Daha öncesinde George Miller, Blood and Chrome adıyla Mad Max: Fury Road’u kromatik bir tona yakın siyah beyaz olarak yayınlamıştı. James Mangold da çok beğenilen Logan filmi için Noir adıyla siyah beyaz kurgu sunmuştu. Filme ne kadar farklı bir boyut kazandıracağını merak etmiyorum fakat çıktıktan sonra bir-iki önemli sahneyi tekrar izleyebilirim sanırım.

HBO Max, şu aşamada Justice is Gray için bir çıkış tarihi duyurmadı. Sanıyoruz ki Justice League heyecanı insanlar arasında devam ederken, bunu kullanıp geciktirmeden bu kurguyu da bizlerle buluşturacaklar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Millie Bobby Brown, Netflix'in Yeni Filmi Damsel'de Rol Alacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.