Sinema Haberleri

Yoksa Portal Filmi Mi Geliyor?

portal-banner

Oyun dünyasının en çok konuşulan firmalarından biri olan Valve, sonunda film pazarına da el atıyor olabilir mi? Oluşturduğu Steam platformu ile küresel çapta bir başarı yakalayan firmanın, Portal‘ı film haline getireceğine dair ilk söylentiler ortaya çıktı.

Tarihlerimizi geçtiğimiz yıl Şubat ayına ayarlayalım. DICE tarafından düzenlenen oyun zirvesinde Valve’in kurucusu Gabe Newell ve Bad Robot’un sahibi J.J. Abrams bir araya gelmişti. Yapılan konuşmalardan anladığımız kadarıyla, bu iki firmanın ortaklaşa işlere girişeceği söylenmişti.

J.J. Abrams ismini şu aralar sıklıkla duyuyoruz. Lost ile yakaladığı başarıyı, Fringe dizisinde de devam ettirmişti. Daha sonrasında yeni Star Trek serisinin yönetmen koltuğuna oturmuştu. Asıl bomba ise Disney’in yeni Star Wars serisi için J.J. Abrams’ı seçmesiydi.

gabe-ve-abrams

Bilimkurgu denildiğinde ortaya başarılı işler çıkaran Abrams’ı gelecek yıllarda da fazlasıyla göreceğiz gibi gözüküyor. Gabe ve Abrams’ın buluştuğu dönemde Valve’in sinema sektörüne de el atacağı yönünde kuvvetli söylentiler ortaya atılmıştı. Firma bu alanda kendisini J. J. Abrams’ın güvenli kollarına bırakmak istiyor olabilir.

Valve sadece başarılı oyunlar yapmakla kalmıyor, aynı zamanda başarılı hikaye anlatıcılığıyla da oyunseverlerin dikkatini çekiyor. Özellikle Half-life ve Portal gibi iki bilimkurgu efsanesinin, beyaz perdeye yansıtılmasını isteyen birçok oyuncu var.

portal-chell-glados

Söylentiler gırla devam ederken, IMDB’de, Portal’ın real-fiction filmine ait ilk bilgi ortaya çıktı. 2016 yılı olarak belirtilen gösterim tarihi dışında başka hiçbir bilgi bulunmuyor. Yönetmen, yapımcı firma ya da kadroya ilişkin hiçbir bilgi yok. Ancak IMDB’de gözükmüş olması bile bizleri heyecanlandırdı.

Şu an konu hakkında resmi bir açıklama yok. Ne yazık ki, IMDB sayfasına ilişkin de bir yorum bulunmuyor. Şimdilik beklemekten başka yapacağımız bir şey yok.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Wizards of the Coast, Tuque Games'i Satın Aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.