Sinema Haberleri

Yeni Dungeons and Dragons Filmi Geliyor

dnd-haritali-banner

Rol yapma oyunları dünyasının en fazla bilinen sistemi Dungeons and Dragons‘ın 2000 ve 2005 yılında çıkmış iki adet filmi bulunuyor. Fimler o kadar amatörce ve çocukça hazırlanmıştı ki sistemle uzaktan yakından alakası yoktu.

Şimdi ortaya çıkan yeni bir habere göre Warner Bros, Dungeons and Dragons’ın film haklarını satın almaya karar verdi.

frp-zarlari-1Ortada çok fazla bilgi olmamasına karşın yeni Dungeons and Dragons filmi yolda olabilir. Çünkü Warner Bros, Frank Darabont’un öğrencisi Wrath of the Titans ve Red Riding Hood gibi filmlerin yazarı David Leslie Johnson ile anlaşmaya vardı.

Yani yeni Dungeons and Dragons filminin yazarı David Leslie Johnson olacak. Hatta çoktan filmin hikayesi yazılmış olabilir.

Son zamanlarda fantastik edebiyata yönelik film çevirileri beyaz perdede çok tutuluyor. Peter Jackson’ın önderliğindeki Tolkien yapıtları (Yüzüklerin Efendisi, Hobbit) sinemada büyük başarı yakaladı. Benzer şekilde George R. R. Martin’in ödüllü Buz ve Ateşin Şarkısı HBO tarafından Game of Thrones adıyla dizi halinde yayınlanıyor.

1974 yılında yayınlandığı ilk günden beri 1 Milyar Dolar’ın üzerinde kazanç sağlayan Dungeons and Dragons sistemi, umuyoruz daha güzel bir ekiple birlikte kaliteli bir biçimde beyaz perdeye yansıtılsın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.